Britse WO II-bom gevonden in Bunnik, ruimingsplan in de maak
BUNNIK (ANP) - Op het terrein van een houthandel in Bunnik is maandag een niet-ontplofte bom uit de Tweede Wereldoorlog gevonden, meldt de Utrechtse gemeente woensdagmiddag. De vliegtuigbom, een Britse 500-ponder, is afgedekt en veiliggesteld door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD).
De komende weken wordt onderzocht of op het terrein meer onontploft oorlogsmaterieel ligt. Ook wordt een plan van aanpak opgesteld voor het ruimen van de bom. Die ruiming zal niet voor september gebeuren, verwacht de gemeente. Zolang de vliegtuigbom in de grond zit "en de grond niet wordt beroerd", is er volgens de gemeente geen sprake van acuut gevaar.
De vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog werd gevonden bij detectieonderzoek in de bodem, dat gedaan werd omdat er bouwwerkzaamheden zijn gepland op het terrein van de Bunnikse houthandel. Totdat de bom is geruimd, zullen die werkzaamheden niet plaatsvinden. Het terrein was al afgezet met bouwhekken.
In de Tweede Wereldoorlog zijn de houthandel aan de Stationsweg en omliggende percelen meerdere keren geraakt door bommen. Dat gebeurde bij bombardementen door de geallieerden op de naastgelegen spoorlijn en spoorbrug, waarmee ze de logistiek van de Duitsers wilden platleggen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
3 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
11 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
12 uur geleden