Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse WO II-bom gevonden in Bunnik, ruimingsplan in de maak

Britse WO II-bom gevonden in Bunnik, ruimingsplan in de maak

BUNNIK (ANP) - Op het terrein van een houthandel in Bunnik is maandag een niet-ontplofte bom uit de Tweede Wereldoorlog gevonden, meldt de Utrechtse gemeente woensdagmiddag. De vliegtuigbom, een Britse 500-ponder, is afgedekt en veiliggesteld door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD).

De komende weken wordt onderzocht of op het terrein meer onontploft oorlogsmaterieel ligt. Ook wordt een plan van aanpak opgesteld voor het ruimen van de bom. Die ruiming zal niet voor september gebeuren, verwacht de gemeente. Zolang de vliegtuigbom in de grond zit "en de grond niet wordt beroerd", is er volgens de gemeente geen sprake van acuut gevaar.

De vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog werd gevonden bij detectieonderzoek in de bodem, dat gedaan werd omdat er bouwwerkzaamheden zijn gepland op het terrein van de Bunnikse houthandel. Totdat de bom is geruimd, zullen die werkzaamheden niet plaatsvinden. Het terrein was al afgezet met bouwhekken.

In de Tweede Wereldoorlog zijn de houthandel aan de Stationsweg en omliggende percelen meerdere keren geraakt door bommen. Dat gebeurde bij bombardementen door de geallieerden op de naastgelegen spoorlijn en spoorbrug, waarmee ze de logistiek van de Duitsers wilden platleggen.

Meer uit Binnenland

Weeronline: start meteorologische zomer nog niet erg 'zomers'

HOUTEN (ANP) - De eerste week van de meteorologische zomer die zondag is begonnen, verloopt naar verwachting "nog niet zomers". Dat meldt Weeronline. Volgens de weerdienst loopt de temperatuur begin juni weleens op naar ruim 20 graden, maar dat is het grootste deel van komende week niet het geval. Alleen op dinsdagmiddag is het in vrijwel het hele land waarschijnlijk zonnig met ongeveer 22 tot 24 graden. Die dag waait het wel stevig vanuit het zuidwesten.

28 minuten geleden
Bewoners monumentaal pand landgoed Breda ongedeerd na brand

BREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

4 uur geleden
Zeer grote brand bij monumentaal pand in Breda op landgoed Burgst

BREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.

8 uur geleden
Buienradar meldt hagelstenen zo groot als knikkers in Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.

17 uur geleden
Timmermans: overheid moet aandeelhouder defensiebedrijven worden

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.

18 uur geleden
42-jarige Poolse man overleden in meer bij Weert

WEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.

18 uur geleden
Inspectie ziet stijgend aantal meldingen van verwaarloosde dieren

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.

21 uur geleden