
Britse winkelverkopen voor het eerst gedaald sinds begin metingen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse winkelverkopen zijn vorig jaar voor het eerst gedaald sinds de metingen zijn begonnen. Onzekerheid over de brexit speelde de verkopen parten, liet het British Retail Consortium (BRC) weten. De week van Black Friday was afgelopen jaar de belangrijkste voor winkeliers, eerder was dat altijd de week voor Kerst.
"Het Verenigd Koninkrijk heeft twee keer het risico op een no-dealbrexit gelopen afgelopen jaar", legt topvrouw Helen Dickinson van het BRC uit. Door de verkiezingen trok die onzekerheid tot laat in december door. Bovendien werden consumenten volgens Dickinson niet alleen voorzichtiger, maar letten ze ook meer op hoe en waar artikelen geproduceerd zijn en of die milieuvriendelijk zijn.
De totale waarde van de door winkels verkochte goederen daalde in 2019 met 0,1 procent, becijferde het BRC. Zo'n daling was nooit eerder voorgekomen. In 2018 noteerde het BRC nog een stijging van de winkelverkopen met 1,2 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN wil dat ook werknemers die geen lid zijn van een vakbond kunnen meepraten over hun cao. Zo moet het voor werkgevers aantrekkelijker worden om mee te doen aan zo'n collectieve arbeidsovereenkomst. Met name bedrijven in relatief nieuwe sectoren als fintech en ICT zien dit vaak niet zitten, waardoor werknemers relatief gezien minder vaak een cao hebben en het stelsel onder druk is komen te staan.
51 minuten geledenDUBLIN (ANP) - TikTok krijgt een privacyboete van de Europese Unie van 530 miljoen euro voor het versturen van persoonlijke gegevens naar China. Volgens de Europese regels mogen techbedrijven dit soort informatie alleen naar landen buiten de Europese Economische Ruimte sturen waar de privacybescherming even goed is geregeld als binnen het landenblok. Dit was volgens de Ierse toezichthouder Data Protection Commission (DPC) niet het geval in China.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april blijven hangen op 2,2 procent. Dat meldt Eurostat op basis van een snelle raming. Het Europese statistiekbureau ziet vooral dat de prijzen in de dienstensector sterk zijn gestegen in april. Ook voeding, alcohol en tabak werden duurder. Energie werd juist goedkoper.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - Tesla heeft in april 382 auto's verkocht in Nederland, komt naar voren uit de meest recente cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC. Dat is bijna driekwart minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, toen 1457 Tesla's op kenteken werden gezet. De verkopen van de Amerikaanse autofabrikant dalen al een tijd, ook buiten Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag met stevige winsten geopend. Beleggers reageren opgelucht nu de Chinese regering de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt. Daarnaast worden de kwartaalcijfers van ING en Shell goed ontvangen. Beide concerns kondigden aan voor miljarden aan aandelen in te kopen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING-topman Steven van Rijswijk vindt het "wijs" dat het kabinet de bonusregels voor specialisten bij banken opnieuw onderzoekt. Bij de toelichting op de kwartaalcijfers van het financiƫle concern stipt hij aan dat de meerderheid van het bankpersoneel uit technici en mensen in de operationele uitvoering bestaat. "Daarvoor moeten wij concurreren met bijvoorbeeld techbedrijven die veel meer vrijheid hebben als het op bonussen aankomt."
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell heeft bij de publicatie van zijn kwartaalresultaten aangekondigd dit kwartaal opnieuw voor 3,5 miljard dollar eigen aandelen in te kopen. Het olie- en gasconcern deed dit ook al in het voorgaande kwartaal. Hoewel de aangepaste winst over de maanden januari tot en met maart lager uitviel dan een jaar eerder, overtrof deze de gemiddelde verwachting van analisten.
5 uur geleden