Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse winkelverkopen tonen snel herstel

Britse winkelverkopen tonen snel herstel

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse detailhandelsverkopen zijn in mei snel hersteld dankzij de eerste versoepelingen van de lockdownmaatregelen tegen het coronavirus. Volgens cijfers van het Britse nationale statistiekbureau stegen de verkopen met 12 procent ten opzichte van een maand eerder. In april, toen de strenge lockdown nog van kracht was, kelderden de detailhandelsverkopen met ruim 18 procent ten opzichte van maart.

Het herstel van de kooplust was sterker dan de meeste economen, gepeild door persbureau Reuters, hadden verwacht. Toch waren de winkelverkopen vergeleken met een jaar terug nog altijd 13 procent lager.

Het Verenigd Koninkrijk sloot alle niet-essentiële winkels in maart om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. In mei mochten tuincentra wel weer openen. De andere winkels mochten pas medio juni weer een beperkt aantal klanten verwelkomen.

Meer uit Financieel

Grote fondsen in nieuw stelsel voorzien kleine pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden van de grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel, kunnen volgend jaar mogelijk een bescheiden pensioenverhoging tegemoetzien. Dankzij positieve rendementen hebben Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) en bpfBOUW hun financiële situatie in het tweede kwartaal duidelijk verbeterd.

55 minuten geleden
Overwegend winsten op Wall Street na opluchting over inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.

2 uur geleden
Brazilië beveelt Discord te stoppen met livestreams na zelfmoord

BRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.

2 uur geleden
Roemenië schakelt kerncentrale uit om lage waterstand

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.

4 uur geleden
Trump aangeklaagd om betaalde snellere socialemediaberichten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".

6 uur geleden
Prosus trekt AEX omlaag na cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet Frankrijk opgeroepen te staken

PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.

7 uur geleden