Britse winkels mogen op 15 juni weer open
LONDEN (ANP/RTR) - Britse winkels mogen vanaf 15 juni weer open. Dat heeft premier Boris Johnson maandag bekendgemaakt op een persconferentie. Bijna alle winkels zijn al weken gesloten als maatregel tegen het coronavirus.
Vanaf 1 juni mogen ook markten in de buitenlucht en showrooms van autodealers weer open. Alle versoepelingen zijn wel onder de voorwaarde dat mensen zich aan de sociale afstandsregels houden, aldus Johnson. "Het zijn voorzichtige maar weloverwogen stappen op weg naar de wederopbouw van ons land", zei hij.
In het Verenigd Koninkrijk zijn de afgelopen 24 uur 121 mensen met het coronavirus overleden. Het geregistreerde dodental staat nu op 36.914, het hoogste van Europa. Maar het aantal nieuwe sterfgevallen en besmettingen is sterk gedaald sinds het hoogtepunt van de crisis.
Rel
Johnson ging ook nog in op de rel rond zijn adviseur Dominic Cummings. Die raakte in opspraak doordat hij ondanks de strenge maatregelen tegen het coronavirus van Londen naar Durham reed. Hij beweerde geen regels te hebben gebroken.
Op zijn persconferentie zei Johnson dat hij geloofde dat geen van zijn medewerkers de boodschap had ondermijnd over hoe mensen kunnen helpen de uitbraak van het coronavirus aan te pakken. Hij betreurde wel de verwarring en woede die was ontstaan over de bewegingen van zijn senior adviseur.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - In Oekraïne zijn door Russische aanvallen met drones en raketten veel doden en gewonden gevallen. Het voornaamste doelwit was hoofdstad Kyiv en de omliggende regio. Het is de zesde dag op rij waarop Rusland aanvallen op de Oekraïense hoofdstad uitvoert.
26 minuten geledenKATHMANDU/LHASA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen tot boven de duizend. De Nepalese rampendienst meldde dinsdag dat in het land 987 doden zijn gevallen. Eerder werd bekend dat aan de Chinese kant van de grens, in Tibet, zeker zestien mensen om het leven waren gekomen.
1 uur geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Na de plotselinge overstromingen die afgelopen weekend twee levens eisten in de Grand Canyon, de beroemdste toeristische trekpleister in de Amerikaanse staat Arizona, wordt nog een persoon vermist. In een eerdere balans was nog sprake van vijftien vermisten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Bij een "enorme" Russische aanval met raketten en drones op Kyiv en de omliggende regio zijn zeker vier mensen om het leven gekomen en meer dan twaalf anderen gewond geraakt, meldden Oekraïense functionarissen.
4 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Een tanker heeft bij de Britse scheepvaartmonitor UKMTO gemeld dat hij geraakt is door drie projectielen tijdens het uitvaren van de Straat van Hormuz, een belangrijke doorgang voor het transport van olie, gas en meststoffen. De beschietingen gebeurden op ongeveer 30 kilometer ten oosten van de Omaanse stad Khasab, aldus de UKMTO.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Voormalig bendelid Duane 'Keffe D' Davis is schuldig bevonden aan moord op de Amerikaanse hiphoplegende Tupac Shakur in 1996. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Tupac werd destijds volgens aanklagers "uit wraak" neergeschoten vanuit een voorbijrijdende witte Cadillac. Hij was 25 jaar oud en bevond zich op het hoogtepunt van zijn populariteit.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Volgens Palestijnse gezondheidsfunctionarissen zijn bij twee Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zeker vijf mensen om het leven gekomen. Beide aanvallen waren in Gaza-Stad. Het Israëlische leger stelde dat de twee aanvallen gericht waren op Hamas-strijders.
5 uur geleden