Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse winkels mogen op 15 juni weer open

Britse winkels mogen op 15 juni weer open

LONDEN (ANP/RTR) - Britse winkels mogen vanaf 15 juni weer open. Dat heeft premier Boris Johnson maandag bekendgemaakt op een persconferentie. Bijna alle winkels zijn al weken gesloten als maatregel tegen het coronavirus.

Vanaf 1 juni mogen ook markten in de buitenlucht en showrooms van autodealers weer open. Alle versoepelingen zijn wel onder de voorwaarde dat mensen zich aan de sociale afstandsregels houden, aldus Johnson. "Het zijn voorzichtige maar weloverwogen stappen op weg naar de wederopbouw van ons land", zei hij.

In het Verenigd Koninkrijk zijn de afgelopen 24 uur 121 mensen met het coronavirus overleden. Het geregistreerde dodental staat nu op 36.914, het hoogste van Europa. Maar het aantal nieuwe sterfgevallen en besmettingen is sterk gedaald sinds het hoogtepunt van de crisis.

Rel

Johnson ging ook nog in op de rel rond zijn adviseur Dominic Cummings. Die raakte in opspraak doordat hij ondanks de strenge maatregelen tegen het coronavirus van Londen naar Durham reed. Hij beweerde geen regels te hebben gebroken.

Op zijn persconferentie zei Johnson dat hij geloofde dat geen van zijn medewerkers de boodschap had ondermijnd over hoe mensen kunnen helpen de uitbraak van het coronavirus aan te pakken. Hij betreurde wel de verwarring en woede die was ontstaan over de bewegingen van zijn senior adviseur.

Meer uit Buitenland

Trump vraagt hooggerechtshof om beperken poststemmen toe te staan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.

3 uur geleden
Dodental veerramp bij Cyprus opgelopen tot tien, nog 18 vermisten

NICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.

4 uur geleden
Amerikaanse sancties voor Cubaanse bedrijven en Castro-familielid

HAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.

6 uur geleden
Zelensky verwacht Witkoff en Kushner binnen paar dagen in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.

6 uur geleden
Ook Frankrijk had heetste zomer sinds begin metingen

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.

7 uur geleden
Syrië begonnen met vernietigen overblijfselen chemische wapens

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.

7 uur geleden
Lichaam Mladić aangekomen in Servië

BELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.

8 uur geleden