Britse winkeliers zuchten onder diefstal en geweld tegen personeel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ook Britse winkeliers gaan gebukt onder sterk stijgende diefstallen en steeds meer geweld tegen winkelmedewerkers. Volgens de brancheorganisatie British Retail Consortium (BRC) moeten de politiek en politie veel meer doen om die crisis aan te pakken. Eerder werd bekend dat dit in Nederland eveneens een groeiend probleem is.
De BRC stelt dat er vorig jaar voor een bedrag van 1,8 miljard pond, omgerekend 2,1 miljard euro, aan spullen werd gestolen uit winkels. Daarmee steeg dat bedrag voor het eerst tot boven de 1 miljard pond. Volgens winkeliers speelt de hoge inflatie hierbij een belangrijke rol. Dieven nemen nu ook veel meer spullen tegelijk mee uit winkels.
Om diefstal tegen te gaan, hebben winkeliers vorig jaar voor 1,2 miljard pond aan investeringen gedaan in bijvoorbeeld beveiligingscamera's en extra beveiligers. Het aantal incidenten met geweld en intimidatie tegen winkelpersoneel steeg vorig jaar met 50 procent tot gemiddeld 1300 per dag, aldus de BRC. Er waren volgens de organisatie over heel het jaar ongeveer 8800 incidenten waardoor winkelpersoneel gewond raakte.
Jumbo
"Ondanks dat winkeliers enorme sommen investeren in voorkoming van criminaliteit, neemt het geweld tegen werknemers toe. Niemand moet vrezen voor zijn veiligheid op het werk. Deze crisis vereist nu actie", zegt BRC-directeur Helen Dickinson. De topman van de grote Britse warenhuisketen John Lewis zei in september nog dat winkeldiefstal een "epidemie" is geworden.
Supermarktketen Jumbo heeft gezegd dat er vorig jaar voor meer dan 100 miljoen euro is gestolen uit zijn winkels. Jumbo neemt extra maatregelen om diefstal tegen te gaan. Zo komt er meer duidelijk zichtbaar cameratoezicht en zijn er meer en slimmere steekproeven bij zelfscankassa's.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
3 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
6 uur geleden