Britse winkeliers zuchten onder diefstal en geweld tegen personeel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ook Britse winkeliers gaan gebukt onder sterk stijgende diefstallen en steeds meer geweld tegen winkelmedewerkers. Volgens de brancheorganisatie British Retail Consortium (BRC) moeten de politiek en politie veel meer doen om die crisis aan te pakken. Eerder werd bekend dat dit in Nederland eveneens een groeiend probleem is.
De BRC stelt dat er vorig jaar voor een bedrag van 1,8 miljard pond, omgerekend 2,1 miljard euro, aan spullen werd gestolen uit winkels. Daarmee steeg dat bedrag voor het eerst tot boven de 1 miljard pond. Volgens winkeliers speelt de hoge inflatie hierbij een belangrijke rol. Dieven nemen nu ook veel meer spullen tegelijk mee uit winkels.
Om diefstal tegen te gaan, hebben winkeliers vorig jaar voor 1,2 miljard pond aan investeringen gedaan in bijvoorbeeld beveiligingscamera's en extra beveiligers. Het aantal incidenten met geweld en intimidatie tegen winkelpersoneel steeg vorig jaar met 50 procent tot gemiddeld 1300 per dag, aldus de BRC. Er waren volgens de organisatie over heel het jaar ongeveer 8800 incidenten waardoor winkelpersoneel gewond raakte.
Jumbo
"Ondanks dat winkeliers enorme sommen investeren in voorkoming van criminaliteit, neemt het geweld tegen werknemers toe. Niemand moet vrezen voor zijn veiligheid op het werk. Deze crisis vereist nu actie", zegt BRC-directeur Helen Dickinson. De topman van de grote Britse warenhuisketen John Lewis zei in september nog dat winkeldiefstal een "epidemie" is geworden.
Supermarktketen Jumbo heeft gezegd dat er vorig jaar voor meer dan 100 miljoen euro is gestolen uit zijn winkels. Jumbo neemt extra maatregelen om diefstal tegen te gaan. Zo komt er meer duidelijk zichtbaar cameratoezicht en zijn er meer en slimmere steekproeven bij zelfscankassa's.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
2 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
4 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
19 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
20 uur geleden