Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse winkeliers zuchten onder diefstal en geweld tegen personeel

Britse winkeliers zuchten onder diefstal en geweld tegen personeel

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ook Britse winkeliers gaan gebukt onder sterk stijgende diefstallen en steeds meer geweld tegen winkelmedewerkers. Volgens de brancheorganisatie British Retail Consortium (BRC) moeten de politiek en politie veel meer doen om die crisis aan te pakken. Eerder werd bekend dat dit in Nederland eveneens een groeiend probleem is.

De BRC stelt dat er vorig jaar voor een bedrag van 1,8 miljard pond, omgerekend 2,1 miljard euro, aan spullen werd gestolen uit winkels. Daarmee steeg dat bedrag voor het eerst tot boven de 1 miljard pond. Volgens winkeliers speelt de hoge inflatie hierbij een belangrijke rol. Dieven nemen nu ook veel meer spullen tegelijk mee uit winkels.

Om diefstal tegen te gaan, hebben winkeliers vorig jaar voor 1,2 miljard pond aan investeringen gedaan in bijvoorbeeld beveiligingscamera's en extra beveiligers. Het aantal incidenten met geweld en intimidatie tegen winkelpersoneel steeg vorig jaar met 50 procent tot gemiddeld 1300 per dag, aldus de BRC. Er waren volgens de organisatie over heel het jaar ongeveer 8800 incidenten waardoor winkelpersoneel gewond raakte.

Jumbo

"Ondanks dat winkeliers enorme sommen investeren in voorkoming van criminaliteit, neemt het geweld tegen werknemers toe. Niemand moet vrezen voor zijn veiligheid op het werk. Deze crisis vereist nu actie", zegt BRC-directeur Helen Dickinson. De topman van de grote Britse warenhuisketen John Lewis zei in september nog dat winkeldiefstal een "epidemie" is geworden.

Supermarktketen Jumbo heeft gezegd dat er vorig jaar voor meer dan 100 miljoen euro is gestolen uit zijn winkels. Jumbo neemt extra maatregelen om diefstal tegen te gaan. Zo komt er meer duidelijk zichtbaar cameratoezicht en zijn er meer en slimmere steekproeven bij zelfscankassa's.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: oorlog Midden-Oosten vergroot onzekerheid, winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.

7 minuten geleden
Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

1 uur geleden
Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

7 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

7 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

9 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

11 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

12 uur geleden