Britse winkeliers zuchten onder diefstal en geweld tegen personeel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ook Britse winkeliers gaan gebukt onder sterk stijgende diefstallen en steeds meer geweld tegen winkelmedewerkers. Volgens de brancheorganisatie British Retail Consortium (BRC) moeten de politiek en politie veel meer doen om die crisis aan te pakken. Eerder werd bekend dat dit in Nederland eveneens een groeiend probleem is.
De BRC stelt dat er vorig jaar voor een bedrag van 1,8 miljard pond, omgerekend 2,1 miljard euro, aan spullen werd gestolen uit winkels. Daarmee steeg dat bedrag voor het eerst tot boven de 1 miljard pond. Volgens winkeliers speelt de hoge inflatie hierbij een belangrijke rol. Dieven nemen nu ook veel meer spullen tegelijk mee uit winkels.
Om diefstal tegen te gaan, hebben winkeliers vorig jaar voor 1,2 miljard pond aan investeringen gedaan in bijvoorbeeld beveiligingscamera's en extra beveiligers. Het aantal incidenten met geweld en intimidatie tegen winkelpersoneel steeg vorig jaar met 50 procent tot gemiddeld 1300 per dag, aldus de BRC. Er waren volgens de organisatie over heel het jaar ongeveer 8800 incidenten waardoor winkelpersoneel gewond raakte.
Jumbo
"Ondanks dat winkeliers enorme sommen investeren in voorkoming van criminaliteit, neemt het geweld tegen werknemers toe. Niemand moet vrezen voor zijn veiligheid op het werk. Deze crisis vereist nu actie", zegt BRC-directeur Helen Dickinson. De topman van de grote Britse warenhuisketen John Lewis zei in september nog dat winkeldiefstal een "epidemie" is geworden.
Supermarktketen Jumbo heeft gezegd dat er vorig jaar voor meer dan 100 miljoen euro is gestolen uit zijn winkels. Jumbo neemt extra maatregelen om diefstal tegen te gaan. Zo komt er meer duidelijk zichtbaar cameratoezicht en zijn er meer en slimmere steekproeven bij zelfscankassa's.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
5 uur geledenLEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
10 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
14 uur geleden