Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse winkeliers hebben recordkwartaal achter de rug

Britse winkeliers hebben recordkwartaal achter de rug

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De verkopen van Britse winkeliers zijn in het tweede kwartaal in het sterkste tempo ooit gestegen, omdat door de versoepelde coronamaatregelen consumenten in het Verenigd Koninkrijk weer geld uitgeven. Zij hielden eerder vanwege de lockdowns nog de hand op de knip, maar nu de economie sterk herstelt van de crisis en het vertrouwen toeneemt, wordt er weer flink gekocht in de detailhandel.

Volgens winkelbranchevereniging British Retail Consortium (BRC) steeg de verkoop met meer dan 28 procent in vergelijking met een jaar eerder, de grootste stijging sinds het begin van de metingen in 1995. Ten opzichte van 2019, dus voor de coronacrisis, ging het om een omzettoename van meer dan 10 procent. Er werd afgelopen maand bijvoorbeeld meer zomerkleding en -schoeisel verkocht en het EK voetbal zorgde voor hogere verkopen van televisies, snacks en bier.

Het BRC waarschuwt wel dat de winkelsector er nog niet is, bijvoorbeeld omdat er nog altijd veel minder buitenlandse toeristen naar het Verenigd Koninkrijk komen dan voor de pandemie. Ook door het gebrek aan forensen door het vele thuiswerken lopen winkeliers in binnensteden inkomsten mis, aldus de organisatie.

Meer uit Financieel

Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

43 minuten geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

4 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Forse stijging phishing rond boekingssites, ziet Fraudehelpdesk

APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.

21 uur geleden
Waarde bitcoin zakt na banenrapport VS onder de 80.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.

22 uur geleden
Rechter VS handhaaft verbod AI-naaktbeelden ondanks verzet Musk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.

1 dag geleden
Maker Tetris boos over migrantengame Donald Trump

LAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.

1 dag geleden