Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse wielrenner Geoghegan Hart wint ook tweede rit in de Alpen

Britse wielrenner Geoghegan Hart wint ook tweede rit in de Alpen

RITTEN (ANP) - De Britse wielrenner Tao Geoghegan Hart heeft ook de tweede etappe van de Ronde van de Alpen op zijn naam geschreven. De 28-jarige renner van Ineos-Grenadiers won in de groene leiderstrui de sprint van een kopgroep van negen renners. Geoghegan Hart bleef de Australiër Jack Haig net voor, de anderen kwamen er niet aan te pas.

De etappe ging over 162,5 kilometer, van Reith im Alpbachtal in Oostenrijk naar Collalbo in de Italiaanse gemeente Ritten. De renners moesten in de heuvelachtige rit onder meer de bekende Brennerpas over. De finish lag op de baan van de Ritten Arena in Collalbo, in de winter een onoverdekte kunstijsbaan waar schaatser Sven Kramer in 2007 op de EK allround zijn eerste grote titel veroverde.

Dit keer kon Geoghegan Hart daar op het asfalt juichen, al was de Brit direct na de finish wat verbolgen. Bij het opdraaien van de baan richting de finish was vlak voor hem een andere renner uit de kopgroep door een stuurfout onderuit gegaan. De leider in het klassement kon die renner net ontwijken en was daarna de slimste en de sterkste in de sprint.

Reactie Geoghegan Hart

"Iedereen in de ploeg heeft geweldig gereden", zei Geoghegan Hart, die in de kopgroep steun had van teamgenoot Pavel Sivakov. "Ik hoefde alleen de laatste 70 meter wat te doen." De kopman van Ineos Grenadiers loofde ook zijn Nederlandse teamgenoot Thymen Arensman, die eerder in de etappe in de achtervolging op een kopgroep kilometerslang op kop van het peloton had gereden. "Thymen was gisteren niet super, maar het zag er nu geweldig uit wat hij deed."

De 23-jarige Arensman eindigde vorig jaar in dienst van Team DSM als derde in de Ronde van de Alpen. Hij kon maandag in de eerste etappe echter niet mee met de favorieten en finishte pas bijna 8 minuten na Geoghegan Hart.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

40 minuten geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

3 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

10 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

15 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

15 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden