Britse wielrenner Cavendish na vijf jaar terug op WK
LONDEN (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish heeft met zijn sterke prestaties van dit jaar een plek afgedwongen in de Britse selectie voor de WK in Vlaanderen. De 36-jarige sprinter, die afgelopen zomer vier etappes én de groene trui won in de Tour de France, behoort tot de ploeg van acht renners.
Cavendish deed vijf jaar geleden voor het laatst mee aan de WK op de weg. Hij pakte toen achter de Slowaak Peter Sagan zilver in Doha. De Brit veroverde in 2011 de regenboogtrui op de WK in Kopenhagen. Cavendish onderhandelt met zijn Belgische ploeg Deceuninck - Quick-Step over een contract voor volgend jaar.
De Britse ploeg voor de wegwedstrijd op 26 september bestaat verder uit Tom Pidcock, Luke Rowe, Fred Wright, Jake Stewart, Connor Swift, Ben Swift en Ethan Hayter. Die laatste rijdt komende zondag ook de tijdrit, net als Dan Bigham. Bij de Britse vrouwenploeg is Lizzie Deignan, de wereldkampioene van 2015, de voornaamste troef. De afgelopen vier jaar ging de regenboogtrui steeds naar een Nederlandse renster.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
9 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
18 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden