Britse wielrenner Cavendish kondigt nu echt afscheid aan
SINGAPORE (ANP) - Mark Cavendish beëindigt zondag in het Tour de France Criterium van Singapore zijn wielerloopbaan. Dat meldt de Britse topsprinter in een boodschap op Instagram. "Ik ben klaar voor een nieuw hoofdstuk in mijn leven", schrijft de renner, die afgelopen zomer met zijn 35e ritoverwinning in de Tour de France een record neerzette.
Cavendish (39) kwam sinds de Tour van afgelopen zomer niet meer in officiële wedstrijden in actie, maar nam vorige week nog wel deel aan een criterium in het Japanse Saitama. Over zijn toekomst liet hij zich nooit in duidelijke bewoordingen uit. "Zondag rijd ik mijn laatste wedstrijd als wielerprof", schrijft hij nu. "Ik heb het geluk dat ik twintig jaar heb kunnen doen waarvan ik houd en dat ik alles heb bereikt wat ik als wielrenner kan bereiken. Het wielrennen heeft me veel gegeven."
Naast zijn 35 ritzeges in de Tour - één meer dan de Belgische wielerlegende Eddy Merckx - won hij onder meer zeventien etappes in de Giro d'Italia, de voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo (2009) en de wereldtitel in Kopenhagen (2011).
Meer uit Sport
ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
12 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
13 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
14 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
18 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
18 uur geleden