Britse wielrenner Cavendish kondigt nu echt afscheid aan
SINGAPORE (ANP) - Mark Cavendish beëindigt zondag in het Tour de France Criterium van Singapore zijn wielerloopbaan. Dat meldt de Britse topsprinter in een boodschap op Instagram. "Ik ben klaar voor een nieuw hoofdstuk in mijn leven", schrijft de renner, die afgelopen zomer met zijn 35e ritoverwinning in de Tour de France een record neerzette.
Cavendish (39) kwam sinds de Tour van afgelopen zomer niet meer in officiële wedstrijden in actie, maar nam vorige week nog wel deel aan een criterium in het Japanse Saitama. Over zijn toekomst liet hij zich nooit in duidelijke bewoordingen uit. "Zondag rijd ik mijn laatste wedstrijd als wielerprof", schrijft hij nu. "Ik heb het geluk dat ik twintig jaar heb kunnen doen waarvan ik houd en dat ik alles heb bereikt wat ik als wielrenner kan bereiken. Het wielrennen heeft me veel gegeven."
Naast zijn 35 ritzeges in de Tour - één meer dan de Belgische wielerlegende Eddy Merckx - won hij onder meer zeventien etappes in de Giro d'Italia, de voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo (2009) en de wereldtitel in Kopenhagen (2011).
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
11 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.
13 uur geleden