Britse wielerbond weert transgenders bij wedstrijden voor vrouwen
LONDEN (ANP) - Transgenders mogen in Groot-Brittannië definitief niet meer meedoen in wielerwedstrijden van de vrouwen. De Britse wielerbond heeft dit besloten na maanden van onderzoek. De transgenders mogen per direct starten bij de koersen van de mannen.
De Britse bond stelt dat de wedstrijden voor vrouwen zijn voor deelnemers bij wie het vrouwelijke geslacht bij de geboorte is vastgesteld. Eerder namen de atletiekunie en de zwembond in Groot-Brittannië dezelfde beslissing.
De wielerbond stelde een onderzoek in na de mislukte poging van Emily Bridges om deel te nemen aan een vrouwenevenement bij de Britse kampioenschappen. Bridges kwam in 2020 uit de kast als transgender en zou vorige maand meedoen aan de nationale omniumkampioenschappen, nadat ze had aangetoond dat haar testosteronspiegel tot de vereiste limieten was teruggebracht. De Britse bond nam het besluit om haar toe te laten in lijn met het beleid ten aanzien van deelname van transgenders en non-binaire mensen, maar de internationale wielerunie UCI blokkeerde haar deelname. De Britse bond besloot toen dat transgenders voorlopig niet meer mee mochten doen aan de wielerwedstrijden. Na het onderzoek mogen ze nu starten bij de mannen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
53 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
5 uur geleden