Britse werkloosheid voor het eerst sinds lockdown gestegen
LONDEN (ANP/RTR) - De werkloosheid in het Verenigd Koninkrijk is voor het eerst sinds de invoering van lockdownmaatregelen tegen het coronavirus gestegen. Uit cijfers van het nationale statistiekbureau komt naar voren dat 4,1 procent van de beroepsbevolking zonder werk zat in de periode van mei en tot en met juli.
In de voorgaande drie maanden lag het werkloosheidspercentage op 3,9 procent. De stijging van het werkloosheidspercentage komt neer op het verlies van zo'n 695.000 banen, meldt het statistiekbureau.
Het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering steeg in augustus met 73.700 tot een totaal van 2,7 miljoen. Dat is meer dan een verdubbeling sinds maart (plus 120 procent).
De Britse regering kwam eerder, net zoals andere Europese overheden, met een steunpakket om banen te behouden tijdens de coronacrisis. Daarbij betaalt de overheid een groot deel van de loonkosten voor werknemers die tijdelijk werkloos thuis zitten, maar sinds de zomer wordt dit programma wel versoberd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
45 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.
2 uur geleden