Britse werkloosheid voor het eerst sinds lockdown gestegen
LONDEN (ANP/RTR) - De werkloosheid in het Verenigd Koninkrijk is voor het eerst sinds de invoering van lockdownmaatregelen tegen het coronavirus gestegen. Uit cijfers van het nationale statistiekbureau komt naar voren dat 4,1 procent van de beroepsbevolking zonder werk zat in de periode van mei en tot en met juli.
In de voorgaande drie maanden lag het werkloosheidspercentage op 3,9 procent. De stijging van het werkloosheidspercentage komt neer op het verlies van zo'n 695.000 banen, meldt het statistiekbureau.
Het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering steeg in augustus met 73.700 tot een totaal van 2,7 miljoen. Dat is meer dan een verdubbeling sinds maart (plus 120 procent).
De Britse regering kwam eerder, net zoals andere Europese overheden, met een steunpakket om banen te behouden tijdens de coronacrisis. Daarbij betaalt de overheid een groot deel van de loonkosten voor werknemers die tijdelijk werkloos thuis zitten, maar sinds de zomer wordt dit programma wel versoberd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Voormalige vrachtvliegers van Martinair hebben toch recht op loon van luchtvaartmaatschappij KLM. Dat oordeelt de rechtbank Amsterdam in hoger beroep. Het gaat om ongeveer 250 oud-vliegers.
16 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Oud-Jumbo-baas Frits van Eerd is te zwaar gestraft en ten onrechte veroordeeld. Dat stelt Daan Doorenbos, advocaat van de gevallen supermarktondernemer, tijdens de regiezitting in het hoger beroep bij het gerechtshof in Zwolle. Volgens hem moet het vonnis volledig van tafel en moet er veel nieuw onderzoek worden gedaan.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft een belangrijke oliepijpleiding opgestart, na de sluiting vorige week als gevolg van droneaanvallen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een pijpleiding die van het oosten naar de westelijke havenstad Yanbu loopt en na de blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk werd voor de Saudische olie-export.
22 minuten geledenBRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.
1 uur geledenESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.
2 uur geleden