Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse warenhuisketen Marks & Spencer schrapt haast duizend banen

Britse warenhuisketen Marks & Spencer schrapt haast duizend banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bij de Britse warenhuisketen Marks & Spencer verdwijnen 950 banen. Het gaat om ondersteunende banen en posities bij het beheer van de winkels. In totaal heeft Marks & Spencer ongeveer 78.000 werknemers.

De stap van Marks & Spencers kan mogelijk op kritiek rekenen. Het bedrijf kreeg namelijk eerder steun van de Britse overheid toen het 27.000 mensen tijdelijk naar huis moest sturen. Daarnaast leende het 300 miljoen pond, omgerekend ruim 331 miljoen euro, van de overheid.

Het banenverlies bij Marks & Spencer is niet het enige in de Britse winkelsector. Eerder schrapten warenhuisketen Debenhams, drogisterijketen Walgreens Boots Alliance en de eigenaar van supermarktketen Waitrose al banen.

Marks & Spencer heeft het al zeker tien jaar moeilijk en doet verwoede pogingen om weer gezond te worden. Zo besloot het bedrijf enkele jaren geleden het merendeel van zijn winkels op het Europese vasteland, waaronder die in Nederland, te sluiten. Topman Steve Rowe zei eerder dat de coronacrisis de verbeterplannen kan versnellen in een onderneming "met een geschiedenis van langzame cultuurveranderingen".

Meer uit Financieel

7 procent meer loon voor personeel universitaire medische centra

UTRECHT (ANP) - Werknemers van de universitaire medische centra (UMC's) gaan de komende jaren 7 procent meer verdienen. Dat is afgesproken tijdens de onderhandelingen voor een nieuwe cao, meldt vakbond FNV. Die legt het onderhandelingsresultaat net als zorgbonden CNV en NU'91 voor aan haar leden om mee in te stemmen.

9 minuten geleden
Grote pensioenfondsen hebben meer geld om pensioenen te betalen

DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.

3 uur geleden
De Hypotheker: doorstroming huizenmarkt komt verder onder druk

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.

3 uur geleden
Elektrische autobouwer Tesla ziet winst flink dalen

AUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta voert AI-investeringen nog verder op

MENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.

4 uur geleden
Kleine koersuitslagen op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.

4 uur geleden
Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

6 uur geleden