Britse warenhuisketen Marks & Spencer schrapt haast duizend banen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bij de Britse warenhuisketen Marks & Spencer verdwijnen 950 banen. Het gaat om ondersteunende banen en posities bij het beheer van de winkels. In totaal heeft Marks & Spencer ongeveer 78.000 werknemers.
De stap van Marks & Spencers kan mogelijk op kritiek rekenen. Het bedrijf kreeg namelijk eerder steun van de Britse overheid toen het 27.000 mensen tijdelijk naar huis moest sturen. Daarnaast leende het 300 miljoen pond, omgerekend ruim 331 miljoen euro, van de overheid.
Het banenverlies bij Marks & Spencer is niet het enige in de Britse winkelsector. Eerder schrapten warenhuisketen Debenhams, drogisterijketen Walgreens Boots Alliance en de eigenaar van supermarktketen Waitrose al banen.
Marks & Spencer heeft het al zeker tien jaar moeilijk en doet verwoede pogingen om weer gezond te worden. Zo besloot het bedrijf enkele jaren geleden het merendeel van zijn winkels op het Europese vasteland, waaronder die in Nederland, te sluiten. Topman Steve Rowe zei eerder dat de coronacrisis de verbeterplannen kan versnellen in een onderneming "met een geschiedenis van langzame cultuurveranderingen".
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.
4 uur geledenDUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.
5 uur geleden