Britse warenhuisketen Marks & Spencer schrapt haast duizend banen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bij de Britse warenhuisketen Marks & Spencer verdwijnen 950 banen. Het gaat om ondersteunende banen en posities bij het beheer van de winkels. In totaal heeft Marks & Spencer ongeveer 78.000 werknemers.
De stap van Marks & Spencers kan mogelijk op kritiek rekenen. Het bedrijf kreeg namelijk eerder steun van de Britse overheid toen het 27.000 mensen tijdelijk naar huis moest sturen. Daarnaast leende het 300 miljoen pond, omgerekend ruim 331 miljoen euro, van de overheid.
Het banenverlies bij Marks & Spencer is niet het enige in de Britse winkelsector. Eerder schrapten warenhuisketen Debenhams, drogisterijketen Walgreens Boots Alliance en de eigenaar van supermarktketen Waitrose al banen.
Marks & Spencer heeft het al zeker tien jaar moeilijk en doet verwoede pogingen om weer gezond te worden. Zo besloot het bedrijf enkele jaren geleden het merendeel van zijn winkels op het Europese vasteland, waaronder die in Nederland, te sluiten. Topman Steve Rowe zei eerder dat de coronacrisis de verbeterplannen kan versnellen in een onderneming "met een geschiedenis van langzame cultuurveranderingen".
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).
21 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.
12 uur geleden