Britse waakhond onderzoekt marktdominantie Apple en Google
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse markttoezichthouder CMA is een onderzoek gestart naar Apple en Google-moederbedrijf Alphabet. De waakhond vraagt zich af in hoeverre de mobiele diensten van beide techconcerns de markt verstoren en concurrentie beperken. Het gaat dan bijvoorbeeld om de besturingssystemen, appstores en webbrowsers.
Vrijwel alle mobiele apparaten in het Verenigd Koninkrijk bevatten vooraf geïnstalleerde iOS of Android, de besturingssystemen van respectievelijk Apple en Alphabet. "Dit betekent dat Apple en Google ook aanzienlijke invloed kunnen uitoefenen op veel van de inhoud, diensten en technologische ontwikkelingen die op een mobiel apparaat worden aangeboden", stelt de CMA.
Sinds deze maand gelden in het Verenigd Koninkrijk nieuwe strenge regels voor de digitale markt. Hierdoor jan de CMA gedragsvoorschriften opleggen aan bedrijven. Deze omvatten onder meer het makkelijker maken voor gebruikers om apps te downloaden buiten de diensten van Apple en Google om. Als bedrijven de regels blijven overtreden, kan de CMA forse boetes opleggen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
5 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
11 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden