Britse waakhond onderzoekt marktdominantie Apple en Google
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse markttoezichthouder CMA is een onderzoek gestart naar Apple en Google-moederbedrijf Alphabet. De waakhond vraagt zich af in hoeverre de mobiele diensten van beide techconcerns de markt verstoren en concurrentie beperken. Het gaat dan bijvoorbeeld om de besturingssystemen, appstores en webbrowsers.
Vrijwel alle mobiele apparaten in het Verenigd Koninkrijk bevatten vooraf geïnstalleerde iOS of Android, de besturingssystemen van respectievelijk Apple en Alphabet. "Dit betekent dat Apple en Google ook aanzienlijke invloed kunnen uitoefenen op veel van de inhoud, diensten en technologische ontwikkelingen die op een mobiel apparaat worden aangeboden", stelt de CMA.
Sinds deze maand gelden in het Verenigd Koninkrijk nieuwe strenge regels voor de digitale markt. Hierdoor jan de CMA gedragsvoorschriften opleggen aan bedrijven. Deze omvatten onder meer het makkelijker maken voor gebruikers om apps te downloaden buiten de diensten van Apple en Google om. Als bedrijven de regels blijven overtreden, kan de CMA forse boetes opleggen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
5 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
7 uur geleden