Britse waakhond onderzoekt belangen van rechterhand Farage
LONDEN (ANP) - De Britse parlementaire waakhond heeft een onderzoek geopend naar Richard Tice, de rechterhand van de rechts-radicale politicus Nigel Farage. Tice, de plaatsvervangend leider van Reform UK, heeft mogelijk nagelaten zijn belangen te melden.
Volgens Tice volgt het onderzoek op een klacht van een "antisemitische anti-Israëlische lobbygroep", die hij niet bij naam noemt. Die groep zou hebben betoogd dat Tice zijn Israëlische belangen had moeten aangeven voor aanvang van een debat over de invloed van Israël in het Verenigd Koninkrijk.
Tice staat bekend als een zeer pro-Israëlische politicus. Hij is volgens het register van het parlement in september 2025 naar Israël gereisd op kosten van de groep Reform Friends of Israel, een lobbygroep in het Verenigd Koninkrijk.
Donaties
Vorige week opende de politie al een onderzoek naar donaties die Reform UK had ontvangen van een bedrijf dat gecontroleerd werd door Tice.
De waakhond opende eerder al een onderzoek naar Farage zelf, omdat hij een grote donatie van 5 miljoen pond (5,84 miljoen euro) niet had aangegeven. Dat zorgde voor een dusdanig grote druk op de Reform-leider, dat hij besloot zijn zetel op te geven. Daardoor komt er een nieuwe verkiezing in zijn kiesdistrict, waarin Farage zelf ook weer kandidaat is. De overige grote partijen zien dit als een politieke stunt en boycotten de verkiezing. Farage zegt zelf dat hij kiezers zo wil laten oordelen over zijn optreden.
Het onderzoek naar Farage is opgeschort tot de tussentijdse verkiezing op 13 augustus.
Meer uit Buitenland
SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. De autoriteiten in Japan zeggen dat vermoedelijk een ballistische raket is afgevuurd.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.
5 uur geledenTAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.
7 uur geledenLAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
11 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
14 uur geleden