Britse vorstin: prioriteit is nationaal herstel van pandemie
LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth heeft bij de opening van het Britse parlementaire jaar gezegd dat "een nationaal herstel van de pandemie dé prioriteit is van de regering". De plechtigheid is als gevolg van die pandemie erg sober gebleven. De vorstin is niet in ceremoniële gewaden naar het parlementsgebouw in Londen gegaan, maar in dagelijkse kledij. Ze reed met een auto van het paleis naar het parlement en niet zoals gebruikelijk in een koets.
Het is de eerste grote publieke taak die de 95-jarige Elizabeth als staatshoofd uitvoert sinds de dood van haar echtgenoot prins Philip op 9 april. De koningin is sinds het overlijden van Philip vrijwel niet meer buiten Windsor Castle geweest. Ze heeft bij de opening van het parlementaire jaar haar zoon kroonprins Charles en zijn vrouw Camilla, de hertogin van Cornwall, aan haar zijde.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
2 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
6 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
7 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
7 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
8 uur geleden