Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse volksgezondheidsminister sluit nieuwe lockdown niet uit

Britse volksgezondheidsminister sluit nieuwe lockdown niet uit

LONDEN (ANP) - De regering van het Verenigd Koninkrijk sluit niet uit dat een landelijke lockdown nodig is om de nieuwe opleving van het coronavirus de kop in te drukken. Minister Matt Hancock van Volksgezondheid zei vrijdagochtend er alles aan te doen om de bevolking te beschermen.

Volgens Britse media hebben wetenschappers die de regering adviseren, voorgesteld om in oktober een twee weken durende lockdown in te stellen. Hancock zegt tegen Sky News daar geen antwoord op te kunnen geven, maar in ieder geval een nieuwe landelijke lockdown nooit uit te sluiten. Hij noemt het een laatste reddingsmiddel. "Het is iets wat nooit van tafel is, maar het is ook niet iets dat we graag zien gebeuren. Het is de laatste verdedigingslinie."

Het aantal besmettingen in het Verenigd Koninkrijk loopt de laatste tijd fors op. Volgens Hancock verdubbelt het aantal ziekenhuisopnames ongeveer iedere acht dagen.

In het Verenigd Koninkrijk zijn sinds het begin van de uitbraak meer dan 380.000 besmettingen vastgesteld. In het land zijn ruim 41.000 mensen aan de gevolgen van het virus overleden. Het staat daarmee in de top vijf van landen met de meeste coronadoden.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

38 minuten geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

44 minuten geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

1 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

1 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

7 uur geleden