Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse volksgezondheidsminister sluit nieuwe lockdown niet uit

Britse volksgezondheidsminister sluit nieuwe lockdown niet uit

LONDEN (ANP) - De regering van het Verenigd Koninkrijk sluit niet uit dat een landelijke lockdown nodig is om de nieuwe opleving van het coronavirus de kop in te drukken. Minister Matt Hancock van Volksgezondheid zei vrijdagochtend er alles aan te doen om de bevolking te beschermen.

Volgens Britse media hebben wetenschappers die de regering adviseren, voorgesteld om in oktober een twee weken durende lockdown in te stellen. Hancock zegt tegen Sky News daar geen antwoord op te kunnen geven, maar in ieder geval een nieuwe landelijke lockdown nooit uit te sluiten. Hij noemt het een laatste reddingsmiddel. "Het is iets wat nooit van tafel is, maar het is ook niet iets dat we graag zien gebeuren. Het is de laatste verdedigingslinie."

Het aantal besmettingen in het Verenigd Koninkrijk loopt de laatste tijd fors op. Volgens Hancock verdubbelt het aantal ziekenhuisopnames ongeveer iedere acht dagen.

In het Verenigd Koninkrijk zijn sinds het begin van de uitbraak meer dan 380.000 besmettingen vastgesteld. In het land zijn ruim 41.000 mensen aan de gevolgen van het virus overleden. Het staat daarmee in de top vijf van landen met de meeste coronadoden.

Meer uit Buitenland

Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

13 minuten geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

1 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

1 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

2 uur geleden
Veroordeelde Braziliaanse ex-president kan niet meer in beroep

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.

2 uur geleden
Zelensky wil met Europese bondgenoten naar Trump

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.

2 uur geleden
VK 'klaar' om met EU bevroren Russische tegoeden aan te spreken

LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.

3 uur geleden