Britse voetbalwereld bij afscheid legende Charlton
MANCHESTER (ANP) - Met een uitvaart in Manchester hebben prins William, voetballers van Manchester United en zo'n duizend andere genodigden afscheid genomen van Sir Bobby Charlton. Het clubicoon van Manchester United en voormalig Brits international overleed vorige maand op 86-jarige leeftijd.
Voorafgaand aan de dienst kwam de rouwstoet aan bij Old Trafford. Duizenden mensen gaven Charlton bij het stadion een laatste applaus en de kist ging door een erehaag van jeugdspelers van Manchester United.
De spelers van de Engelse nationale ploeg kwamen maandag later bij elkaar voor de komende EK-kwalificatiewedstrijden zodat ze de uitvaart konden bijwonen. Spelers Harry Maguire en Luke Shaw en bondscoach Gareth Southgate waren er onder anderen bij. Coach Erik ten Hag van Manchester United ontbrak vanwege verplichtingen in Nederland. Ook de voorzitter van de Europese voetbalbond Aleksander Ceferin, voormalig United-coach Alex Ferguson en veel oud-spelers onder wie Bryan Robson, Andy Cole en Paul Scholes kwamen naar de kathedraal in Manchester om Charlton de laatste eer te bewijzen.
Charlton won in 1966 met Engeland de wereldtitel. Hij voetbalde bijna zijn hele loopbaan bij Manchester United. Na zijn overlijden stonden de club en de Engelse nationale ploeg uitgebreid stil bij zijn dood.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
17 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
19 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden