Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse vlaggen gestreken in EU-gebouwen

Britse vlaggen gestreken in EU-gebouwen

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Britse vlag is vrijdag gestreken bij de Europese Raad en gebouwen van het Europees Parlement in Brussel en Straatsburg. Dat gebeurde enkele uren voor het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie.

Het Verenigd Koninkrijk is de eerste lidstaat die de EU verlaat. Dat gebeurt vrijdag om 23:00 uur lokale tijd in Londen (middernacht in Nederland) na bijna een halve eeuw lidmaatschap. Het land trad in 1973 toe tot de toenmalige Europese Economische Gemeenschap.

In het gebouw van de Europese Raad hadden twee medewerkers minder dan een minuut nodig om de zogenoemde Union Jack weg te halen. Ze pakten de mast, vouwden de vlag op en vertrokken in stilte. Bijna een half uur later werd ook een grotere Britse vlag gestreken bij het Europarlement in Brussel, waar de 73 Britse Europarlementariërs na vrijdag geen lid meer zijn.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt doden bij nachtelijke Russische aanval

KHARKIV (ANP/RTR/AFP) - Bij nachtelijke aanvallen op het noordoosten van Oekraïne zijn minstens tien doden gevallen, meldt de gouverneur van de regio Kharkiv. De doden vielen in Petsjenihy, een dorp in de buurt van Kharkiv en de Russische grens.

54 minuten geleden
Moeilijke nacht voor brandweer bij bestrijden natuurbrand België

LUIK (ANP) - De brandweer heeft van maandag op dinsdag een moeilijke nacht gehad bij het bestrijden van de natuurbrand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Dat vertelt een woordvoerder van de Waalse overheid bij VTM Nieuws. Toch is de brand de afgelopen nacht niet verder uitgebreid.

2 uur geleden
Opnieuw locatie Wildberries getroffen door droneaanval

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Opnieuw is een magazijn van de Russische webshop Wildberries door een droneaanval geraakt. In het magazijn vlakbij de Russische hoofdstad Moskou ontstond een brand, die inmiddels is geblust. Dat zegt de regionale gouverneur Andrej Vorobjov op Telegram.

4 uur geleden
Schip in Straat van Hormuz geraakt door onbekend projectiel

DAHIT (ANP/RTR) - Een schip in de Straat van Hormuz is dinsdag geraakt door een onbekend projectiel. De melding over het incident kwam binnen bij de scheepvaartmonitor van de Britse marine, UKMTO.

4 uur geleden
Twee doden door schietpartij op school in de Filipijnen

ZAMBOANGA (ANP) - Bij een schietpartij op een middelbare school in het zuiden van de Filipijnen zijn dinsdag twee doden gevallen. Volgens de lokale autoriteiten is de situatie inmiddels onder controle.

5 uur geleden
Zittende president Zambia zoals verwacht herkozen

LUSAKA (ANP) - De zittende president van Zambia, Hakainde Hichilema, heeft de verkiezingen van vorige week met 60 procent van de stemmen gewonnen. Dat maakte de kiescommissie dinsdag bekend.

6 uur geleden
Schade aardbeving Colombia loopt op tot ruim 8 miljard euro

BOGOTA (ANP) - De economische schade van de aardbeving in Colombia vorige week loopt waarschijnlijk op tot ruim 9,5 miljard dollar (ruim 8 miljard euro). Dat zei de Colombiaanse president Abelardo De La ⁠Espriella maandag. Het gaat om een voorlopig cijfer, wat dus nog kan veranderen.

7 uur geleden