Britse vlaggen gestreken in EU-gebouwen
BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Britse vlag is vrijdag gestreken bij de Europese Raad en gebouwen van het Europees Parlement in Brussel en Straatsburg. Dat gebeurde enkele uren voor het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie.
Het Verenigd Koninkrijk is de eerste lidstaat die de EU verlaat. Dat gebeurt vrijdag om 23:00 uur lokale tijd in Londen (middernacht in Nederland) na bijna een halve eeuw lidmaatschap. Het land trad in 1973 toe tot de toenmalige Europese Economische Gemeenschap.
In het gebouw van de Europese Raad hadden twee medewerkers minder dan een minuut nodig om de zogenoemde Union Jack weg te halen. Ze pakten de mast, vouwden de vlag op en vertrokken in stilte. Bijna een half uur later werd ook een grotere Britse vlag gestreken bij het Europarlement in Brussel, waar de 73 Britse Europarlementariërs na vrijdag geen lid meer zijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
6 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
8 uur geleden