Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse vicepremier blundert met Omikroncijfers

Britse vicepremier blundert met Omikroncijfers

LONDEN (ANP) - De Britse vicepremier Dominic Raab heeft geblunderd toen hij een vraag kreeg over het aantal Omikronpatiënten in Britse ziekenhuizen. Hij verklaarde bij Sky News dat er 250 mensen met die coronavariant waren opgenomen, maar dat bleken er later maar tien te zijn. De zender kreeg te horen dat Raab de vraag kennelijk verkeerd had gehoord of begrepen.

De uitspraak van Raab wordt in Britse media bestempeld als enorme blunder. Hij reageerde in een ochtendprogramma op de vraag hoeveel mensen in het ziekenhuis liggen. "Volgens mij 250, de laatste keer dat ik checkte. Maar de cijfers worden natuurlijk steeds bijgewerkt", verklaarde hij.

De vicepremier probeerde dat later te nuanceren in een gesprek met de BBC, maar het zou toen weer mis zijn gegaan. Hij vertelde dat er negen patiënten in het ziekenhuis lagen. Overheidsfunctionarissen erkenden later dat Raab zich op beide gelegenheden heeft "versproken", bericht Sky.

Het aantal bevestigde besmettingen met de Omikron-variant stijgt snel in het Verenigd Koninkrijk. Vooral in Engeland zijn veel gevallen bekend. De Britse gezondheidsautoriteiten maakten maandag melding van 1576 nieuwe gevallen, waarmee het totaal steeg naar 4713.

In het Verenigd Koninkrijk is ruim 81 procent van de bevolking volledig gevaccineerd. De helft van die groep heeft ook een boosterprik gekregen.

Meer uit Buitenland

Rusland laat Amerikaanse oud-marinier vrij na ruim vier jaar

VORONEZJ (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-marinier Robert Gilman komt na meer dan vier jaar in een Russische gevangenis vrij. Volgens Amerikaanse functionarissen heeft de Russische president Vladimir Poetin hem gratie verleend, zodat Gilman in de Verenigde Staten een medische behandeling kan krijgen.

26 minuten geleden
VN-chef Guterres bedroefd om aardbeving in Colombia

NEW YORK (ANP/AFP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres is bedroefd over de aardbeving die het westen van Colombia heeft getroffen. Guterres zegt solidair te zijn met de bevolking en de regering van het land dat is getroffen door een van zijn zwaarste natuurrampen. Guterres condoleert families van omgekomen slachtoffers en wenst gewonden spoedig herstel.

42 minuten geleden
Parlement Hongarije kiest voormalige rechter als nieuwe president

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement is akkoord met de keuze voor András Baka als nieuwe president. Baka was eerder onafhankelijk parlementslid, leidde enige tijd het Hongaarse Hooggerechtshof en diende als rechter bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens.

2 uur geleden
Libanon schaft als eerste in Midden-Oosten doodstraf formeel af

BEIROET (ANP/AFP) - Het Libanese parlement heeft een wet aangenomen waarmee de doodstraf wordt afgeschaft. Het is het eerste land in het Midden-Oosten dat dit in de wet verankert.

3 uur geleden
Dodental aardbeving Colombia verder opgelopen

PEREIRA (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - Het dodental door de aardbeving in Colombia is opgelopen naar minstens 224, aldus lokale autoriteiten. Het westen van het land werd maandag getroffen door een aardbeving met een kracht van 7.4. Daarbij vielen ook honderden gewonden.

3 uur geleden
Hongaarse regering klaagt over uitgaven regering-Orbán

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse regering heeft een klacht ingediend over uitgaven van haar voorganger, de regering van Viktor Orbán. De strafrechtelijke klacht gaat volgens het kantoor van de huidige premier Péter Magyar over vermeende buitensporige uitgaven voor het maken van foto's en video's voor sites van Orbán.

5 uur geleden
Thailand schort nieuwe wapenvergunningen op om schoolschutter

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul heeft nieuwe wapenvergunningen in het land opgeschort na het dodelijke schietincident op een school. Acht mensen kwamen om het leven nadat een 14-jarige jongen het vuur had geopend. Hij pleegde daarna zelfmoord.

6 uur geleden