Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse vicepremier blundert met Omikroncijfers

Britse vicepremier blundert met Omikroncijfers

LONDEN (ANP) - De Britse vicepremier Dominic Raab heeft geblunderd toen hij een vraag kreeg over het aantal Omikronpatiënten in Britse ziekenhuizen. Hij verklaarde bij Sky News dat er 250 mensen met die coronavariant waren opgenomen, maar dat bleken er later maar tien te zijn. De zender kreeg te horen dat Raab de vraag kennelijk verkeerd had gehoord of begrepen.

De uitspraak van Raab wordt in Britse media bestempeld als enorme blunder. Hij reageerde in een ochtendprogramma op de vraag hoeveel mensen in het ziekenhuis liggen. "Volgens mij 250, de laatste keer dat ik checkte. Maar de cijfers worden natuurlijk steeds bijgewerkt", verklaarde hij.

De vicepremier probeerde dat later te nuanceren in een gesprek met de BBC, maar het zou toen weer mis zijn gegaan. Hij vertelde dat er negen patiënten in het ziekenhuis lagen. Overheidsfunctionarissen erkenden later dat Raab zich op beide gelegenheden heeft "versproken", bericht Sky.

Het aantal bevestigde besmettingen met de Omikron-variant stijgt snel in het Verenigd Koninkrijk. Vooral in Engeland zijn veel gevallen bekend. De Britse gezondheidsautoriteiten maakten maandag melding van 1576 nieuwe gevallen, waarmee het totaal steeg naar 4713.

In het Verenigd Koninkrijk is ruim 81 procent van de bevolking volledig gevaccineerd. De helft van die groep heeft ook een boosterprik gekregen.

Meer uit Buitenland

TRT: 17 doden en tienduizenden geëvacueerden door branden Turkije

ISTANBUL (ANP) - De hevige bosbranden die al dagenlang in meerdere regio's in Turkije woeden, hebben tot maandag aan zeker zeventien mensen het leven gekost. Volgens staatsomroep TRT hebben autoriteiten in de zeven provincies waar de branden nog actief zijn, tienduizenden burgers geëvacueerd uit steden als Karabük, Antalya, Mersin, Ankara en Kahramanmaraş.

19 minuten geleden
Thailand en Cambodja praten over oplossing geweld grensgebied

PUTRAJAYA (ANP/RTR/AFP) - De leiders van Thailand en Cambodja zijn in Maleisië begonnen aan overleg over het geweld in het grensgebied. De gesprekken zijn gericht op het bereiken van een wapenstilstand.

27 minuten geleden
Man die elf mensen neerstak in VS aangeklaagd voor terrorisme

TRAVERSE (ANP/DPA) - Een 42-jarige man die ervan wordt beschuldigd zaterdag elf mensen bij een Walmart-supermarkt in Traverse in de Amerikaanse staat Michigan te hebben neergestoken, wordt aangeklaagd voor terrorisme en poging tot moord, zeiden de autoriteiten zondag.

4 uur geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanvallen Khan Younis in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen op woningen en tenten van vluchtelingen bij Khan Younis in het zuiden van Gaza zijn zondag zeker tien doden en veertig gewonden gevallen. Dat meldt het Palestijnse Quds News Network op X op basis van medische bronnen.

6 uur geleden
Aantal slachtoffers door treinongeluk Zuid-Duitsland loopt op

RIEDLINGEN (ANP/DPA) - Het aantal mensen dat bij het treinongeluk in het zuiden van Duitsland gewond is geraakt is opgelopen tot zeker 50, waaronder 25 mensen ernstig. Dat meldt de brandweer in het gebied in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg.

7 uur geleden
Dodental bij aanval ADF-rebellen op kerk in Congo loopt op

KOMANDA (ANP/AFP/DPA) - Na maanden van rust zijn zaterdagavond bij een aanval van ADF-rebellen op een katholieke kerk in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo minstens 43 mensen gedood. Dat melden lokale functionarissen. Eerder was sprake van 31 doden.

12 uur geleden
Meerdere doden door treinongeluk in Zuid-Duitsland

RIEDLINGEN (ANP/DPA) - Door een treinongeluk in het zuidoosten van de deelstaat Baden-Württemberg, in het zuiden van Duitsland, zijn meerdere mensen om het leven gekomen, melden veiligheidsbronnen. Hulpdiensten ter plaatse melden zeker drie doden, schrijft de lokale krant Schwäbische Zeitung. Ook zouden 34 mensen gewond zijn geraakt, van wie drie ernstig, aldus de hulpdiensten.

13 uur geleden