Britse veteraan steekt Bevrijdingsvuur in Wageningen aan
WAGENINGEN (ANP) - De Britse veteraan Harry Rawlings, 96 jaar, heeft woensdagavond om middernacht het Bevrijdingsvuur aangestoken op het 5 Mei Plein in Wageningen. Hij deed dat samen met burgemeester Floor Vermeulen van Wageningen en de kinderburgemeester van de Gelderse plaats, Seppe Meijer zu Schlochtern (11). Kort na middernacht halen 1500 estafettelopers het vuur op in Wageningen om dat naar tachtig gemeenten in het land te brengen.
De 96-jarige veteraan die nog zelf in de Tweede Wereldoorlog heeft gevochten maakt deel uit van een groep van twintig hoogbejaarde Britse veteranen die naar Nederland zijn gekomen om donderdag mee te doen aan het Bevrijdingsdefilé in Wageningen. De mannen openen het defilé in historische legervoertuigen.
De NOS zond woensdagavond vanaf 23.00 uur het programma Vuur van de Vrijheid uit vanuit Wageningen. In dat programma spraken ouderen en jongeren over wat vrede en vrijheid voor hen betekent. Ook onder meer Paul van Vliet en Jamai werkten aan het rechtstreekse programma mee.
Donderdag wordt het vuur uit Wageningen onder andere aangestoken op de veertien Bevrijdingsfestivals in het land. De fakkel die in Nijmegen arriveert wordt aan het eind van de middag naar de Duitse grens gebracht, waar Duitse estafettelopers klaar staan om het Vrijheidsvuur naar het Duitse Kleve te brengen. Daar steken burgemeester Wolfgang Gebing van Kleve en burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen het vuur aan. Gebing was woensdagavond ook bij de herdenkingsceremonie in Nijmegen.
Meer uit Binnenland
BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
6 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".
10 uur geleden