Britse verpleegkundige schuldig bevonden aan moord op 7 baby's
LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse verpleegster is schuldig bevonden aan de moord op zeven pasgeboren baby's in een ziekenhuis in het noordwesten van Engeland. Ze was volgens de jury ook schuldig aan poging tot moord op nog eens zes baby's op de neonatale afdeling. Maandag wordt besloten welke straf de verpleegkundige krijgt.
De 33-jarige Lucy Letby doodde tussen 2015 en 2016 vijf jongens en twee meisjes in het Countess of Chester-ziekenhuis in Chester. Tijdens het proces kwam naar voren dat Letby meerdere slachtoffers vergiftigde door ze bijvoorbeeld met insuline te injecteren of door ze onder dwang melk te laten drinken. Ze pleegde de vergrijpen meestal tijdens haar nachtdiensten. Volgens de openbaar aanklager poogde Letby haar misdaden te verbergen door de manier waarop ze de kinderen probeerde te doden of verwonden steeds te veranderen.
De zaak van Lucy Letby werd beoordeeld door een jury. De juryleden velden het oordeel volgens de BBC na een beraad van meer dan 110 uur. De rechter gaat vervolgens over de straf.
"Ik heb ze opzettelijk vermoord, omdat ik niet goed genoeg ben om voor hen te zorgen", stond op een handgeschreven briefje dat politieagenten bij Letby thuis vonden, nadat ze in 2018 werd gearresteerd. "Ik ben een verschrikkelijk slecht mens", schreef ze. Toch ontkende de verpleegster tijdens het proces alles.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
5 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
12 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
12 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
13 uur geleden