Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse verpleegkundige schuldig bevonden aan moord op 7 baby's

Britse verpleegkundige schuldig bevonden aan moord op 7 baby's

LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse verpleegster is schuldig bevonden aan de moord op zeven pasgeboren baby's in een ziekenhuis in het noordwesten van Engeland. Ze was volgens de jury ook schuldig aan poging tot moord op nog eens zes baby's op de neonatale afdeling. Maandag wordt besloten welke straf de verpleegkundige krijgt.

De 33-jarige Lucy Letby doodde tussen 2015 en 2016 vijf jongens en twee meisjes in het Countess of Chester-ziekenhuis in Chester. Tijdens het proces kwam naar voren dat Letby meerdere slachtoffers vergiftigde door ze bijvoorbeeld met insuline te injecteren of door ze onder dwang melk te laten drinken. Ze pleegde de vergrijpen meestal tijdens haar nachtdiensten. Volgens de openbaar aanklager poogde Letby haar misdaden te verbergen door de manier waarop ze de kinderen probeerde te doden of verwonden steeds te veranderen.

De zaak van Lucy Letby werd beoordeeld door een jury. De juryleden velden het oordeel volgens de BBC na een beraad van meer dan 110 uur. De rechter gaat vervolgens over de straf.

"Ik heb ze opzettelijk vermoord, omdat ik niet goed genoeg ben om voor hen te zorgen", stond op een handgeschreven briefje dat politieagenten bij Letby thuis vonden, nadat ze in 2018 werd gearresteerd. "Ik ben een verschrikkelijk slecht mens", schreef ze. Toch ontkende de verpleegster tijdens het proces alles.

Meer uit Buitenland

Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

1 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

1 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

1 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

4 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

5 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

5 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

5 uur geleden