Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse verpleegkundige schuldig bevonden aan moord op 7 baby's

Britse verpleegkundige schuldig bevonden aan moord op 7 baby's

LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse verpleegster is schuldig bevonden aan de moord op zeven pasgeboren baby's in een ziekenhuis in het noordwesten van Engeland. Ze was volgens de jury ook schuldig aan poging tot moord op nog eens zes baby's op de neonatale afdeling. Maandag wordt besloten welke straf de verpleegkundige krijgt.

De 33-jarige Lucy Letby doodde tussen 2015 en 2016 vijf jongens en twee meisjes in het Countess of Chester-ziekenhuis in Chester. Tijdens het proces kwam naar voren dat Letby meerdere slachtoffers vergiftigde door ze bijvoorbeeld met insuline te injecteren of door ze onder dwang melk te laten drinken. Ze pleegde de vergrijpen meestal tijdens haar nachtdiensten. Volgens de openbaar aanklager poogde Letby haar misdaden te verbergen door de manier waarop ze de kinderen probeerde te doden of verwonden steeds te veranderen.

De zaak van Lucy Letby werd beoordeeld door een jury. De juryleden velden het oordeel volgens de BBC na een beraad van meer dan 110 uur. De rechter gaat vervolgens over de straf.

"Ik heb ze opzettelijk vermoord, omdat ik niet goed genoeg ben om voor hen te zorgen", stond op een handgeschreven briefje dat politieagenten bij Letby thuis vonden, nadat ze in 2018 werd gearresteerd. "Ik ben een verschrikkelijk slecht mens", schreef ze. Toch ontkende de verpleegster tijdens het proces alles.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

6 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

8 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

10 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

11 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

12 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

14 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

14 uur geleden