Britse verpleegkundige schuldig bevonden aan moord op 7 baby's
LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse verpleegster is schuldig bevonden aan de moord op zeven pasgeboren baby's in een ziekenhuis in het noordwesten van Engeland. Ze was volgens de jury ook schuldig aan poging tot moord op nog eens zes baby's op de neonatale afdeling. Maandag wordt besloten welke straf de verpleegkundige krijgt.
De 33-jarige Lucy Letby doodde tussen 2015 en 2016 vijf jongens en twee meisjes in het Countess of Chester-ziekenhuis in Chester. Tijdens het proces kwam naar voren dat Letby meerdere slachtoffers vergiftigde door ze bijvoorbeeld met insuline te injecteren of door ze onder dwang melk te laten drinken. Ze pleegde de vergrijpen meestal tijdens haar nachtdiensten. Volgens de openbaar aanklager poogde Letby haar misdaden te verbergen door de manier waarop ze de kinderen probeerde te doden of verwonden steeds te veranderen.
De zaak van Lucy Letby werd beoordeeld door een jury. De juryleden velden het oordeel volgens de BBC na een beraad van meer dan 110 uur. De rechter gaat vervolgens over de straf.
"Ik heb ze opzettelijk vermoord, omdat ik niet goed genoeg ben om voor hen te zorgen", stond op een handgeschreven briefje dat politieagenten bij Letby thuis vonden, nadat ze in 2018 werd gearresteerd. "Ik ben een verschrikkelijk slecht mens", schreef ze. Toch ontkende de verpleegster tijdens het proces alles.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.
3 uur geleden