Britse vakbond voetballers praat met sociale media over racisme
LONDEN (ANP) - De Britse vakbond voor voetballers wil met socialemediabedrijven bekijken hoe vaker voorkomen kan worden dat spelers racistische boodschappen ontvangen. Directe aanleidingen waren gebeurtenissen van afgelopen weekeinde toen de zwarte aanvaller David McGoldrick (Sheffield United) en Wilfried Zaha (Crystal Palace) beledigd werden.
McGoldrick ontving een bericht vol scheldwoorden en racistische bejegeningen op Instagram. Hij maakte de tekst openbaar en zette erbij "2020 en dit is het leven". Zaha werd eveneens op Instagram gewaarschuwd om vooral niet te scoren tegen Aston Villa. Ook hij werd racistisch beledigd. De politie wist al snel een 12-jarige verdachte te arresteren.
"Instagram, Twitter en Facebook zijn relatief jonge bedrijven", zegt Iffy Onuora van de spelersvakbond. "De krantenwereld bestaat al heel lang. Toch is het een uitdaging om ook sociale media beter te ontwikkelen. We zijn in gesprek gegaan met Twitter, Facebook en Instagram. We willen kijken of we dingen kunnen veranderen zodat we zaken kunnen voorkomen die echt niet kunnen."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
6 uur geleden