Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse vakbond kondigt nieuwe spoorstakingen aan

Britse vakbond kondigt nieuwe spoorstakingen aan

LONDEN (ANP) - Reizigers in Groot-Brittannië moeten zich volgende maand opnieuw opmaken voor chaos in het openbaar vervoer. Duizenden medewerkers van Britse spoorwegmaatschappijen staken dan uit onvrede over hun loon, meldt vakbond RMT. Die vakbond voor transport en personenvervoer zegt niet uitgenodigd te worden voor nieuwe salarisonderhandelingen en wil met de acties werkgevers onder druk zetten om toch in te stemmen.

RMT voorspelt dat 20.000 medewerkers van in totaal veertien vervoersbedrijven het werk neerleggen. De stakingen staan gepland op 20, 22 en 29 juli.

Het Verenigd Koninkrijk heeft dit jaar net als andere Europese landen te maken met een stakingsgolf. Die acties vonden naast het openbaar vervoer bijvoorbeeld ook bij ambulancediensten, de gezondheidszorg en de postbezorging plaats. De werknemers willen gecompenseerd worden voor de sterk gestegen prijzen in de supermarkt, en dat leidt tot cao-conflicten.

Rol regering

Secretaris-generaal Mike Lynch van RMT wijst bij de aankondiging van de nieuwe spoorstakingen ook op rol van de Britse regering. Die bepaalt hoeveel ruimte de ov-bedrijven krijgen om de lonen te verhogen, stelt Lynch. "De regering blijft de bedrijven ketenen en staat ze niet toe om met een pakket te komen dat dit conflict kan oplossen", zegt hij.

Ook in Duitsland dreigen nieuwe stakingen op het spoor. Vakbond EVG verklaarde donderdag dat onderhandelingen met spoorwegbedrijf Deutsche Bahn waren mislukt en bereidt nu nieuwe acties voor.

Meer uit Financieel

Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

3 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

3 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

5 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

6 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

7 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

7 uur geleden