Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse vakbond kondigt nieuwe spoorstakingen aan

Britse vakbond kondigt nieuwe spoorstakingen aan

LONDEN (ANP) - Reizigers in Groot-Brittannië moeten zich volgende maand opnieuw opmaken voor chaos in het openbaar vervoer. Duizenden medewerkers van Britse spoorwegmaatschappijen staken dan uit onvrede over hun loon, meldt vakbond RMT. Die vakbond voor transport en personenvervoer zegt niet uitgenodigd te worden voor nieuwe salarisonderhandelingen en wil met de acties werkgevers onder druk zetten om toch in te stemmen.

RMT voorspelt dat 20.000 medewerkers van in totaal veertien vervoersbedrijven het werk neerleggen. De stakingen staan gepland op 20, 22 en 29 juli.

Het Verenigd Koninkrijk heeft dit jaar net als andere Europese landen te maken met een stakingsgolf. Die acties vonden naast het openbaar vervoer bijvoorbeeld ook bij ambulancediensten, de gezondheidszorg en de postbezorging plaats. De werknemers willen gecompenseerd worden voor de sterk gestegen prijzen in de supermarkt, en dat leidt tot cao-conflicten.

Rol regering

Secretaris-generaal Mike Lynch van RMT wijst bij de aankondiging van de nieuwe spoorstakingen ook op rol van de Britse regering. Die bepaalt hoeveel ruimte de ov-bedrijven krijgen om de lonen te verhogen, stelt Lynch. "De regering blijft de bedrijven ketenen en staat ze niet toe om met een pakket te komen dat dit conflict kan oplossen", zegt hij.

Ook in Duitsland dreigen nieuwe stakingen op het spoor. Vakbond EVG verklaarde donderdag dat onderhandelingen met spoorwegbedrijf Deutsche Bahn waren mislukt en bereidt nu nieuwe acties voor.

Meer uit Financieel

Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

2 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

3 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

4 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

5 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

6 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

7 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

8 uur geleden