Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Britse unie niet heilig voor leave-stemmers'

'Britse unie niet heilig voor leave-stemmers'

LONDEN (ANP) - Veel Britten die uit de Europese Unie willen, kunnen ermee leven als de brexit leidt tot het uit elkaar vallen van het Verenigd Koninkrijk. Dat blijkt volgens Sky News uit een peiling.

Leave-stemmers kregen de vraag voorgelegd of ze nog steeds voor de brexit zijn als dat betekent dat Schotland onafhankelijk wordt. 41 procent zei ja, 18 procent nee en 17 procent van de respondenten had sowieso geen bezwaar tegen een vertrek van Schotland uit het Verenigd Koninkrijk, dat verder ook nog bestaat uit Engeland, Wales en Noord-Ierland.

De kiezers uit het leave-kamp kregen ook de vraag of ze in ruil voor de brexit kunnen leven met de onafhankelijkheid van Wales. Daar zei 28 procent ja op en 26 procent nee. Als de brexit tot gevolg heeft dat het Britse Noord-Ierland zich aansluit bij EU-lidstaat Ierland, zou 25 procent van de pro-brexitkiezers dat een acceptabele prijs vinden. 19 procent vindt dat niet.

Binnen het Verenigd Koninkrijk bestaat veel verdeeldheid over het geplande vertrek uit de EU. Bij het referendum in 2016 stemde een meerderheid van de kiezers in Engeland en Wales voor de brexit. In Schotland en Noord-Ierland wilden de meeste kiezers juist liever bij de EU blijven.

Meer uit Politiek

Van der Lee (GL-PvdA) doet opnieuw gooi naar Kamervoorzitterschap

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) doet opnieuw een poging voorzitter te worden van de Tweede Kamer. In een brief aan de Kamerleden waarin hij zich kandidaat stelt, zegt hij "betekenisvol" te willen bijdragen aan het verbeteren van de politieke cultuur.

2 uur geleden
PVV'er Martin Bosma wil door als voorzitter Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Martin Bosma wil verder als voorzitter van de Tweede Kamer, en hoopt dat de nieuwe Tweede Kamer kiest voor "rust en continuïteit". Dat schrijft de PVV'er in een brief waarin hij zich opnieuw kandidaat stelt voor de functie die hij sinds december 2023 bekleedt.

6 uur geleden
Demissionair kabinet steunt omstreden handelsverdrag Mercosur

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.

2 dagen geleden
Van Weel roept op tot einde mensenrechtenschendingen in Soedan

DEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.

2 dagen geleden
Keijzer wil tijdelijk huurcontract arbeidsmigrant mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.

2 dagen geleden
Buma na opstappen Wijers: had het graag met z'n tweeën gedaan

DEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.

2 dagen geleden
NRC: Wijers noemde Yeşilgöz 'feeks van de VVD'

DEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.

2 dagen geleden