Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Britse unie niet heilig voor leave-stemmers'

'Britse unie niet heilig voor leave-stemmers'

LONDEN (ANP) - Veel Britten die uit de Europese Unie willen, kunnen ermee leven als de brexit leidt tot het uit elkaar vallen van het Verenigd Koninkrijk. Dat blijkt volgens Sky News uit een peiling.

Leave-stemmers kregen de vraag voorgelegd of ze nog steeds voor de brexit zijn als dat betekent dat Schotland onafhankelijk wordt. 41 procent zei ja, 18 procent nee en 17 procent van de respondenten had sowieso geen bezwaar tegen een vertrek van Schotland uit het Verenigd Koninkrijk, dat verder ook nog bestaat uit Engeland, Wales en Noord-Ierland.

De kiezers uit het leave-kamp kregen ook de vraag of ze in ruil voor de brexit kunnen leven met de onafhankelijkheid van Wales. Daar zei 28 procent ja op en 26 procent nee. Als de brexit tot gevolg heeft dat het Britse Noord-Ierland zich aansluit bij EU-lidstaat Ierland, zou 25 procent van de pro-brexitkiezers dat een acceptabele prijs vinden. 19 procent vindt dat niet.

Binnen het Verenigd Koninkrijk bestaat veel verdeeldheid over het geplande vertrek uit de EU. Bij het referendum in 2016 stemde een meerderheid van de kiezers in Engeland en Wales voor de brexit. In Schotland en Noord-Ierland wilden de meeste kiezers juist liever bij de EU blijven.

Meer uit Politiek

Progressief Nederland meldt 1500 aanmeldingen na twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.

12 minuten geleden
Jongerenvereniging Progressief Nederland gaat PROTEST heten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.

16 uur geleden
BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

1 dag geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

1 dag geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

1 dag geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

1 dag geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

1 dag geleden