Britse ultraloper legt hele lengte van Afrika af
KAAP ANGELA (ANP/AFP) - Een Britse ultraloper heeft als eerste mens ooit de hele lengte van Afrika te voet afgelegd. De 27-jarige Russ Cook deed 352 dagen over zijn tocht van meer dan 16.000 kilometer. De mars voerde hem door zestien landen.
Zondag bereikte Cook Kaap Angela in Tunesië, het noordelijkste punt van Afrika, tevens het eindpunt van zijn tocht. Die was hij bijna een jaar geleden begonnen op het zuidelijkste punt van het continent, Kaap Agulhas in Zuid-Afrika.
Tijdens zijn loop zette Cook meer dan 19 miljoen stappen. Naast de grote afstand vormden onder meer visa- en gezondheidsproblemen hindernissen, terwijl hij in Angola ook het slachtoffer van een gewapende overval werd.
Goede doelen
Onderweg zamelde de Brit geld in voor goede doelen. In totaal leverde dat een bedrag van bijna 700.000 euro op.
Om zijn prestatie te vieren geeft Cook zondag een feest in een hotel in de Tunesische kustplaats Bizerte, met onder meer een optreden van de Britse punkband Soft Play, voorheen Slaves. "Iedereen die erbij kan zijn, is welkom", schreef Cook op X.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zijn verdeeld over het akkoord van EU-klimaatministers over het klimaatdoel voor 2040. De Duitse parlementariër Peter Liese van de christendemocraten vindt het akkoord "zeer ambitieus en aanvaardbaar". Maar Renew Europe-parlementariër Gerben-Jan Gerbrandy (D66) vindt het doel "niets meer dan een vijgenblad".
34 minuten geledenILE D'OLERON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen, van wie vier zwaargewond.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft de Nationale Veiligheidsraad bijeengeroepen om te praten over de drone-incidenten bij luchthavens van dinsdagavond. Meerdere vliegvelden kwamen stil te liggen.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het akkoord van de Europese Unie over het klimaatdoel in 2040 is enorm teleurstellend, zeggen klimaatorganisaties woensdagochtend. EU-lidstaten zijn na lang en nachtelijk overleg akkoord gegaan met de voorgestelde 90 procent vermindering van uitstoot in 2040 in vergelijking met 1990. Maar daarbij zijn wel belangrijke concessies gedaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is de Europese Unie niet gelukt om een hard klimaatdoel voor 2035 af te spreken voorafgaand aan de klimaattop (COP30) in Belém in Brazilië. De top begint over een aantal dagen. De EU-lidstaten raakten het alleen eens over het verminderen van uitstoot ergens tussen de 66,3 en 72,5 procent in 2035. Dit stond eerder ook al in een intentieverklaring.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Na lang onderhandelen hebben EU-klimaatministers woensdagochtend toch een akkoord bereikt over een klimaatdoel voor 2040. De EU-lidstaten hebben daarmee ingestemd met het voorstel van de Europese Commissie om de uitstoot van CO2 in 2040 met 90 procent te verminderen vergeleken met 1990. Wel is het akkoord op meerdere punten afgezwakt.
2 uur geledenPOKROVSK (ANP/RTR) - Rusland heeft de Oekraïense militairen in het belegerde Pokrovsk en Koepjansk opgeroepen om zich over te geven. Volgens het Russische ministerie van Defensie is dat de enige manier waarop de troepen in de twee Oost-Oekraïense steden zichzelf kunnen redden.
3 uur geleden