Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse transportminister stapt op na veroordeling voor fraude

Britse transportminister stapt op na veroordeling voor fraude

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport Louise Haigh is vrijdag opgestapt. Ze gaf donderdag na mediaberichten toe voor fraude veroordeeld te zijn, omdat ze in 2013 onterecht bij de politie meldde dat haar werktelefoon was gestolen. De politica heeft het in haar ontslagbrief over een "fout".

Haigh werd op 24-jarige leeftijd bestolen tijdens een avondje uit en gaf de politie een lijst van voorwerpen die uit haar handtas zouden zijn verdwenen, waaronder een werktelefoon. Haigh kreeg vervolgens een nieuwe telefoon van haar toenmalige werkgever. Ze zou daarna haar oude telefoon hebben teruggevonden. Toen ze dat toestel aanzette, werd ze door de politie opgeroepen voor verhoor. Ze kreeg uiteindelijk geen straf.

"Ik had mijn werkgever direct op de hoogte moeten stellen en het was fout dat ik dat niet direct deed", verklaart Haigh vrijdag over de telefoon. Verder omschrijft ze de beroving als een "angstaanjagende ervaring". Omdat "deze kwestie onvermijdelijk een afleiding zal vormen" van de regeringsplannen, legt Haigh haar functie neer. Haigh zit sinds mei 2015 in het parlement en werd afgelopen juli de jongste vrouw ooit in het Britse kabinet.

Haigh wordt opgevolgd door Heidi Alexander, heeft het kantoor van de minister-president bekendgemaakt.

Meer uit Buitenland

China houdt tweede dag van grootschalige oefeningen bij Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.

7 minuten geleden
Britse koninklijke onderscheiding voor voetbalcoach Wiegman

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

2 uur geleden
Zelensky: zonder steun van de VS kunnen we de oorlog niet winnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.

2 uur geleden
Schutters Bondi Beach handelden alleen, zegt politie

SYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.

2 uur geleden
Bouw 280 kilometer lang hek op grens Letland en Rusland afgerond

RIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.

7 uur geleden
Trump zegt dat wederopbouw Gaza snel zal beginnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.

9 uur geleden
Trump herhaalt claim dat VS Venezolaanse gronddoelen aanvielen

MIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.

9 uur geleden