Britse transportminister stapt op na veroordeling voor fraude
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport Louise Haigh is vrijdag opgestapt. Ze gaf donderdag na mediaberichten toe voor fraude veroordeeld te zijn, omdat ze in 2013 onterecht bij de politie meldde dat haar werktelefoon was gestolen. De politica heeft het in haar ontslagbrief over een "fout".
Haigh werd op 24-jarige leeftijd bestolen tijdens een avondje uit en gaf de politie een lijst van voorwerpen die uit haar handtas zouden zijn verdwenen, waaronder een werktelefoon. Haigh kreeg vervolgens een nieuwe telefoon van haar toenmalige werkgever. Ze zou daarna haar oude telefoon hebben teruggevonden. Toen ze dat toestel aanzette, werd ze door de politie opgeroepen voor verhoor. Ze kreeg uiteindelijk geen straf.
"Ik had mijn werkgever direct op de hoogte moeten stellen en het was fout dat ik dat niet direct deed", verklaart Haigh vrijdag over de telefoon. Verder omschrijft ze de beroving als een "angstaanjagende ervaring". Omdat "deze kwestie onvermijdelijk een afleiding zal vormen" van de regeringsplannen, legt Haigh haar functie neer. Haigh zit sinds mei 2015 in het parlement en werd afgelopen juli de jongste vrouw ooit in het Britse kabinet.
Haigh wordt opgevolgd door Heidi Alexander, heeft het kantoor van de minister-president bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
5 uur geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
7 uur geleden