Britse transportminister stapt op na veroordeling voor fraude
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport Louise Haigh is vrijdag opgestapt. Ze gaf donderdag na mediaberichten toe voor fraude veroordeeld te zijn, omdat ze in 2013 onterecht bij de politie meldde dat haar werktelefoon was gestolen. De politica heeft het in haar ontslagbrief over een "fout".
Haigh werd op 24-jarige leeftijd bestolen tijdens een avondje uit en gaf de politie een lijst van voorwerpen die uit haar handtas zouden zijn verdwenen, waaronder een werktelefoon. Haigh kreeg vervolgens een nieuwe telefoon van haar toenmalige werkgever. Ze zou daarna haar oude telefoon hebben teruggevonden. Toen ze dat toestel aanzette, werd ze door de politie opgeroepen voor verhoor. Ze kreeg uiteindelijk geen straf.
"Ik had mijn werkgever direct op de hoogte moeten stellen en het was fout dat ik dat niet direct deed", verklaart Haigh vrijdag over de telefoon. Verder omschrijft ze de beroving als een "angstaanjagende ervaring". Omdat "deze kwestie onvermijdelijk een afleiding zal vormen" van de regeringsplannen, legt Haigh haar functie neer. Haigh zit sinds mei 2015 in het parlement en werd afgelopen juli de jongste vrouw ooit in het Britse kabinet.
Haigh wordt opgevolgd door Heidi Alexander, heeft het kantoor van de minister-president bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
1 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
2 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
4 uur geleden