Britse transportminister stapt op na veroordeling voor fraude
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport Louise Haigh is vrijdag opgestapt. Ze gaf donderdag na mediaberichten toe voor fraude veroordeeld te zijn, omdat ze in 2013 onterecht bij de politie meldde dat haar werktelefoon was gestolen. De politica heeft het in haar ontslagbrief over een "fout".
Haigh werd op 24-jarige leeftijd bestolen tijdens een avondje uit en gaf de politie een lijst van voorwerpen die uit haar handtas zouden zijn verdwenen, waaronder een werktelefoon. Haigh kreeg vervolgens een nieuwe telefoon van haar toenmalige werkgever. Ze zou daarna haar oude telefoon hebben teruggevonden. Toen ze dat toestel aanzette, werd ze door de politie opgeroepen voor verhoor. Ze kreeg uiteindelijk geen straf.
"Ik had mijn werkgever direct op de hoogte moeten stellen en het was fout dat ik dat niet direct deed", verklaart Haigh vrijdag over de telefoon. Verder omschrijft ze de beroving als een "angstaanjagende ervaring". Omdat "deze kwestie onvermijdelijk een afleiding zal vormen" van de regeringsplannen, legt Haigh haar functie neer. Haigh zit sinds mei 2015 in het parlement en werd afgelopen juli de jongste vrouw ooit in het Britse kabinet.
Haigh wordt opgevolgd door Heidi Alexander, heeft het kantoor van de minister-president bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
37 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens de politie naar schatting vijftien leerlingen om het leven gekomen. Ook is er een onbekend aantal gewonden.
41 minuten geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
6 uur geleden