Britse topbankiers mogen weer megabonussen verdienen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Goldman Sachs schrappen het bonusplafond voor hun Londense medewerkers. Topbankiers kunnen straks weer bonussen verdienen die tien keer zo hoog zijn als hun vaste salaris.
"We geloven dat we een van de meest aantrekkelijke en evenwichtige beloningsstructuren in de sector hebben ontwikkeld", zei een woordvoerder van JPMorgan in een verklaring. "De vaste beloning zal zeer concurrerend blijven en we zullen voldoende ruimte aanhouden om de best presterende medewerkers passend te belonen."
De enorme bonussen voor bankiers zijn vooral sinds de kredietcrisis van ongeveer vijftien jaar geleden omstreden. Volgens de huidige Europese regels mogen bankiers een bonus van maximaal één keer het jaarsalaris krijgen. In Amerika geldt geen bonusplafond in de financiële sector. De Britse regering besloot het plafond vorig najaar af te schaffen.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij zich niet moet bemoeien met de overname van Warner Bros. Discovery. Dat zei hij in een interview met NBC News. Netflix en Paramount Skydance willen Warner Bros. Discovery al langere tijd overnemen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) wil een einde aan het delen van weddenschappen via bijvoorbeeld sociale media. Dit is een manier van reclame die ook bij kwetsbare groepen terecht kan komen en dat mag niet, stelt de Ksa. De toezichthouder roept aanbieders van onlinekansspelen daarom op te stoppen met de 'Deel je bet'-optie.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern zag de nettowinst flink stijgen in het vierde kwartaal van 2025 door opbrengsten uit de verkoop van onderdelen. Zonder die opbrengsten realiseerde Shell echter het zwakste kwartaalresultaat in bijna vijf jaar door de lagere olie- en gasprijzen. Het concern keert wel meer dividend uit en gaat opnieuw voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel verloor 2 procent.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk gaat duizend kantoorbanen schrappen om de kosten te drukken. Dat komt neer op 15 procent van de functies binnen de ondersteunende afdelingen en minder dan 1 procent van het totale personeelsbestand.
1 uur geledenSANTA MONICA (ANP) - Het aantal maandelijks actieve gebruikers van de socialemedia-app Snapchat in Nederland is gegroeid naar meer dan 6 miljoen. Dat komt neer op ongeveer een op de drie Nederlanders, stelt een woordvoerder van de app, die vooral onder jongeren populair is.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De winst van Shell heeft in het vierde kwartaal een tik gekregen door lagere gas- en olieprijzen. Het Britse olie- en gasconcern produceerde wel iets meer brandstoffen, maar dat kon de prijsdaling niet volledig compenseren.
1 uur geleden