Britse toezichthouders worstelen nog altijd met brexit-impact
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Verschillende Britse regelgevende instanties worstelen nog altijd met de impact van de brexit. Zo kampen ze aanhoudend met tekorten aan personeel. Ook ontbreken veelal nog gegevens die nodig zijn om hun werk goed uit te kunnen voeren. Verder zou er ook geen duidelijke langetermijnplanning zijn, staat in een rapport van de National Audit Office.
Toezichthouders als de mededingingswaakhond CMA, de voedsel- en warenautoriteit FSA en HSE, de instantie die toeziet op de nationale gezondheid en veiligheid op het werk, hebben er door de brexit extra werkzaamheden bijgekregen. Daarvoor hebben de drie ook extra financiering ontvangen. Het personeelsbestand is ook uitgebreid. Evengoed is het voor de autoriteiten een uitdaging om mensen met specialistische vaardigheden aan te trekken.
Bij de CMA was in maart maar een kwart van de vacatures voor juridische functies ingevuld. De dienst moet al geruime tijd met de particuliere sector concurreren in de zoektocht en het behouden van personeel met juridische, economische en digitale vaardigheden voor werkzaamheden op het gebied van mededinging en fusies. Bij de FSA en de HSE is er vooral een tekort aan toxicologen, mensen die bestuderen wat de effecten zijn van chemische stoffen op het milieu en de gezondheid van mensen en dieren.
Volgens het rapport kunnen door de problemen besluiten over regelgeving worden vertraagd. Ook boeten de diensten in aan vermogen om risico's te beoordelen. Daarbij speelt mee dat ze geen toegang meer hebben tot gegevens- en informatie-uitwisselingsregelingen met autoriteiten in de EU. In het verslag wordt ook vermeld dat de pandemie en brexit de langetermijnplanning hebben bemoeilijkt.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
30 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
2 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
3 uur geleden