Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse toezichthouder onderzoekt macht Google

Britse toezichthouder onderzoekt macht Google

LONDEN (ANP) - Een Britse toezichthouder onderzoekt of Google zo'n grote macht heeft op de markt voor zoekmachines dat het concern aan speciale regels moet voldoen. Dit moet ervoor zorgen dat er genoeg concurrentie is op deze markt, meldt de Competition & Markets Authority (CMA).

Het onderzoek moet uitwijzen welke impact de positie van Google op de markt voor online zoekopdrachten en advertenties rond zoekopdrachten heeft op Britse consumenten en bedrijven. Meer dan 90 procent van alle zoekopdrachten in het Verenigd Koninkrijk gebeurt via Google. De mededingingsautoriteit van het land gaat onder andere na of Google barrières opwerpt voor nieuwkomers of concurrenten met een vernieuwend product.

De CMA zegt informatie op te vragen bij mededingingsautoriteiten in andere landen die de positie van Google hebben onderzocht. In de Europese Unie is Google vorig jaar aangemerkt als 'poortwachter' met zo'n grote marktmacht dat consumenten en ondernemers moeilijk om zijn platforms heen kunnen, waardoor het Amerikaanse bedrijf extra verplichtingen heeft binnen het landenblok. In de Verenigde Staten oordeelde een rechter dat Google een illegaal monopolie heeft. Openbaar aanklagers in de VS pleitten voor het opbreken van het bedrijf achter de zoekmachine, besturingssysteem Android en webbrowser Chrome.

Meer uit Financieel

Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

22 minuten geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

1 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

1 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

2 uur geleden
Frankrijk verwacht minder tarwe door hittegolven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse tarweoogst, de grootste van Europa, krimpt dit seizoen naar verwachting doordat een reeks hittegolven de opbrengsten verlaagt. De totale graanproductie wordt voor het seizoen dat deze maand is begonnen geraamd op 32 miljoen ton. Dat is 4 procent minder dan vorig jaar en ook lager dan het langjarig gemiddelde, staat in een rapport van het Franse landbouwministerie.

3 uur geleden
FT: Azië rukt op als inkomstenbron voor Amerikaanse banken

LONDEN (ANP) - Europa dreigt dit jaar door Azië te worden ingehaald als het gaat om inkomsten uit de aandelenhandel voor grote Amerikaanse investeringsbanken, meldt de Financial Times zaterdag. Europa is nu nog de op één na grootste bron van inkomsten voor de bankensector, na de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Grotere AI-zorgen en nieuw model drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.

14 uur geleden