Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse toezichthouder onderzoekt macht Google

Britse toezichthouder onderzoekt macht Google

LONDEN (ANP) - Een Britse toezichthouder onderzoekt of Google zo'n grote macht heeft op de markt voor zoekmachines dat het concern aan speciale regels moet voldoen. Dit moet ervoor zorgen dat er genoeg concurrentie is op deze markt, meldt de Competition & Markets Authority (CMA).

Het onderzoek moet uitwijzen welke impact de positie van Google op de markt voor online zoekopdrachten en advertenties rond zoekopdrachten heeft op Britse consumenten en bedrijven. Meer dan 90 procent van alle zoekopdrachten in het Verenigd Koninkrijk gebeurt via Google. De mededingingsautoriteit van het land gaat onder andere na of Google barrières opwerpt voor nieuwkomers of concurrenten met een vernieuwend product.

De CMA zegt informatie op te vragen bij mededingingsautoriteiten in andere landen die de positie van Google hebben onderzocht. In de Europese Unie is Google vorig jaar aangemerkt als 'poortwachter' met zo'n grote marktmacht dat consumenten en ondernemers moeilijk om zijn platforms heen kunnen, waardoor het Amerikaanse bedrijf extra verplichtingen heeft binnen het landenblok. In de Verenigde Staten oordeelde een rechter dat Google een illegaal monopolie heeft. Openbaar aanklagers in de VS pleitten voor het opbreken van het bedrijf achter de zoekmachine, besturingssysteem Android en webbrowser Chrome.

Meer uit Financieel

Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

1 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

1 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

2 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

2 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

3 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Heineken verkoopt Bralima en vertrekt uit Congo

AMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.

3 uur geleden