Britse toezichthouder onderzoekt macht Google
LONDEN (ANP) - Een Britse toezichthouder onderzoekt of Google zo'n grote macht heeft op de markt voor zoekmachines dat het concern aan speciale regels moet voldoen. Dit moet ervoor zorgen dat er genoeg concurrentie is op deze markt, meldt de Competition & Markets Authority (CMA).
Het onderzoek moet uitwijzen welke impact de positie van Google op de markt voor online zoekopdrachten en advertenties rond zoekopdrachten heeft op Britse consumenten en bedrijven. Meer dan 90 procent van alle zoekopdrachten in het Verenigd Koninkrijk gebeurt via Google. De mededingingsautoriteit van het land gaat onder andere na of Google barrières opwerpt voor nieuwkomers of concurrenten met een vernieuwend product.
De CMA zegt informatie op te vragen bij mededingingsautoriteiten in andere landen die de positie van Google hebben onderzocht. In de Europese Unie is Google vorig jaar aangemerkt als 'poortwachter' met zo'n grote marktmacht dat consumenten en ondernemers moeilijk om zijn platforms heen kunnen, waardoor het Amerikaanse bedrijf extra verplichtingen heeft binnen het landenblok. In de Verenigde Staten oordeelde een rechter dat Google een illegaal monopolie heeft. Openbaar aanklagers in de VS pleitten voor het opbreken van het bedrijf achter de zoekmachine, besturingssysteem Android en webbrowser Chrome.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.
6 minuten geledenROME (ANP) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering koopt de komende tien jaar minstens 850 gevechtsvliegtuigen van het type F-35 van Lockheed Martin. Dat staat in een principeovereenkomst tussen het ministerie van Defensie en de Amerikaanse fabrikant van militair materieel. Het zou de grootste bestelling zijn in de geschiedenis van het gevechtsvliegtuig, ook wel bekend als de Joint Strike Fighter (JSF). Op dit moment hebben de Verenigde Staten en bondgenoten als Nederland in totaal ongeveer 1375 exemplaren van de F-35 in gebruik.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse muziekstreamingdienst Spotify zag de advertentie-inkomsten afgelopen kwartaal tegenvallen. Het aantal gebruikers van de dienst en betalende abonnees trok in het derde kwartaal wel iets verder aan, werd donderdag bekend.
3 uur geleden