Britse tienersensatie Raducanu moet opgeven op Wimbledon
LONDEN (ANP) - De Britse tienersensatie Emma Raducanu heeft in de vierde ronde van Wimbledon opgegeven. De nummer 338 van de wereld keek tegen de Australische Ajla Tomljanovic tegen een 6-4 3-0-achterstand aan.
De pas 18 jaar oude Raducanu werd buiten de baan behandeld. Ze oogde in de beginfase van de tweede set kortademig en haar longen werden gecontroleerd. Officials van het toernooi kwamen tijdens de behandelperiode terug op de baan en meldden de umpire dat Raducanu niet meer zou terugkeren.
Raducanu was de verrassing van de eerste week op Wimbledon. Ze was de jongste Britse die de laatste zestien wist te bereiken op Wimbledon. Ze had in haar eerste drie partijen geen set verloren.
Deelname
Raducanu, die dit jaar pas twee toernooien speelde en voor het eerst meedeed aan een grandslamtoernooi, werd in Canada geboren en heeft een Chinese moeder en een Roemeense vader. Ze woont al sinds haar jeugd in Engeland.
De tien jaar oudere Tomljanovic, de nummer 75 van de wereld, neemt het in de kwartfinales op tegen de als eerste geplaatste Ashleigh Barty. Ze wist nooit eerder door te dringen tot de laatste acht op een grand slam. In 2014 bereikte ze de vierde ronde op Roland Garros.
Meer uit Sport
TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo is na zijn vierde olympisch goud op de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo de succesvolste winterolympiër aller tijden. De 29-jarige Klaebo won met de Noorse ploeg de aflossing en komt daardoor in totaal op negen olympische titels. Sinds vrijdag deelde hij het record met landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Daehlie (langlaufen).
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt vond het niet eenvoudig om shorttrackster Suzanne Schulting te passeren op de olympische halve finale van de aflossing bij de vrouwen zaterdag. Dat vertelde de bondscoach zondag na de training in Milaan.
49 minuten geledenMILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.
1 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.
3 uur geledenTREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
15 uur geleden