Britse tienersensatie Raducanu moet opgeven op Wimbledon
LONDEN (ANP) - De Britse tienersensatie Emma Raducanu heeft in de vierde ronde van Wimbledon opgegeven. De nummer 338 van de wereld keek tegen de Australische Ajla Tomljanovic tegen een 6-4 3-0-achterstand aan.
De pas 18 jaar oude Raducanu werd buiten de baan behandeld. Ze oogde in de beginfase van de tweede set kortademig en haar longen werden gecontroleerd. Officials van het toernooi kwamen tijdens de behandelperiode terug op de baan en meldden de umpire dat Raducanu niet meer zou terugkeren.
Raducanu was de verrassing van de eerste week op Wimbledon. Ze was de jongste Britse die de laatste zestien wist te bereiken op Wimbledon. Ze had in haar eerste drie partijen geen set verloren.
Deelname
Raducanu, die dit jaar pas twee toernooien speelde en voor het eerst meedeed aan een grandslamtoernooi, werd in Canada geboren en heeft een Chinese moeder en een Roemeense vader. Ze woont al sinds haar jeugd in Engeland.
De tien jaar oudere Tomljanovic, de nummer 75 van de wereld, neemt het in de kwartfinales op tegen de als eerste geplaatste Ashleigh Barty. Ze wist nooit eerder door te dringen tot de laatste acht op een grand slam. In 2014 bereikte ze de vierde ronde op Roland Garros.
Meer uit Sport
ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
28 minuten geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
8 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
8 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
21 uur geleden