'Britse tak Tata Steel dichtbij overheidssteun'
LONDEN (ANP) - De Britse tak van Tata Steel staat op het punt om honderden miljoenen ponden aan staatssteun te ontvangen. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Met het reddingspakket moeten duizenden banen worden behouden.
Het zou de eerste forse lening zijn onder Project Birch, waarmee de Britse overheid strategisch belangrijke bedrijven die onder meer getroffen zijn door de coronacrisis wil helpen. Naar verluidt gaat het om een staatslening van 500 miljoen pond, omgerekend ruim 553 miljoen euro. Bedrijven die een beroep doen op Project Birch, moeten alle andere mogelijkheden hebben uitgeput. Ook staan er strenge voorwaarden tegenover. In het geval van Tata Steel onder meer over het verminderen van de CO2-uitstoot en personeelsgaranties.
Bij Tata Steel werken in het Verenigd Koninkrijk ongeveer 8000 mensen. De onderneming bezit onder meer de grootste staalfabriek van het land in Port Talbot in Wales. De deal komt mogelijk al binnen enkele dagen rond, maar zou volgens bronnen ook nog zomaar kunnen mislopen. Tata Steel zelf wil niet reageren. "Het zou niet gepast zijn om commentaar te geven op lopende discussies met regeringen", aldus de onderneming.
De Britse staalindustrie is de afgelopen jaren van de ene crisis in de andere geraakt. Internationale concurrentie, hoge productiekosten en lage investeringen ondermijnden de sector. Door de tijdelijke sluiting van delen van de Britse economie als gevolg van de coronacrisis is de vraag van Britse autofabrikanten en bouwlocaties naar staal afgenomen.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit na aanvallen op de luchthaven van Riyad. De luchtvaartmaatschappij vliegt in ieder geval tot en met 31 oktober niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam. Eerder was het plan om vanaf 25 oktober de vluchten te hervatten. Maandag zijn alle vluchten op de luchthaven van Riyad geannuleerd.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel en Beijing zijn een importquotum overeengekomen van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd. Dat meldt een hoge EU-functionaris maandag in een uitleg over de deal die afgelopen vrijdag werd gesloten door Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Chinese minister van Handel Wang Wentao.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.
4 uur geleden