Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Britse tak Tata Steel dichtbij overheidssteun'

'Britse tak Tata Steel dichtbij overheidssteun'

LONDEN (ANP) - De Britse tak van Tata Steel staat op het punt om honderden miljoenen ponden aan staatssteun te ontvangen. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Met het reddingspakket moeten duizenden banen worden behouden.

Het zou de eerste forse lening zijn onder Project Birch, waarmee de Britse overheid strategisch belangrijke bedrijven die onder meer getroffen zijn door de coronacrisis wil helpen. Naar verluidt gaat het om een staatslening van 500 miljoen pond, omgerekend ruim 553 miljoen euro. Bedrijven die een beroep doen op Project Birch, moeten alle andere mogelijkheden hebben uitgeput. Ook staan er strenge voorwaarden tegenover. In het geval van Tata Steel onder meer over het verminderen van de CO2-uitstoot en personeelsgaranties.

Bij Tata Steel werken in het Verenigd Koninkrijk ongeveer 8000 mensen. De onderneming bezit onder meer de grootste staalfabriek van het land in Port Talbot in Wales. De deal komt mogelijk al binnen enkele dagen rond, maar zou volgens bronnen ook nog zomaar kunnen mislopen. Tata Steel zelf wil niet reageren. "Het zou niet gepast zijn om commentaar te geven op lopende discussies met regeringen", aldus de onderneming.

De Britse staalindustrie is de afgelopen jaren van de ene crisis in de andere geraakt. Internationale concurrentie, hoge productiekosten en lage investeringen ondermijnden de sector. Door de tijdelijke sluiting van delen van de Britse economie als gevolg van de coronacrisis is de vraag van Britse autofabrikanten en bouwlocaties naar staal afgenomen.

Meer uit Financieel

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.

1 uur geleden
Zorgverzekeraar DSW neemt branchegenoot Salland over

SCHIEDAM/DEVENTER (ANP) - Zorgverzekeraar DSW neemt zijn branchegenoot Salland over. Vanaf 1 januari 2028 worden de activiteiten van Salland onderdeel van de DSW-organisatie. Financiële details over de transactie worden niet gemeld.

1 uur geleden
ArcelorMittal kan staalfabriek in Oekraïne niet heropstarten

KRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.

2 uur geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs daalt na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen, mede dankzij koersstijgingen van staalconcern ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De olieprijzen daalden na de sterke opmars een dag eerder. Volgens zakenkrant Financial Times heeft Iran de Verenigde Staten een nieuw voorstel gedaan dat binnen zeven dagen moet leiden tot een staakt-het-vuren en de heropening van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Adviesprijs benzine in Nederland stijgt naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine in Nederland heeft vrijdag een nieuw record bereikt. Door aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen opgelopen en dat is merkbaar voor automobilisten aan de pomp.

3 uur geleden
Impact kleine aardappeloogst op supermarktprijs blijft beperkt

LELYSTAD (ANP) - De impact van de kleine aardappeloogst op de prijzen van frites en andere aardappelproducten die consumenten in de supermarkt betalen, blijft naar verwachting beperkt. Dat meldt marktbureau DCA Market Intelligence. Voor telers is de impact van de kleine oogst volgens DCA wel groot.

3 uur geleden
Toeristen geven opnieuw meer uit in Nederland, bijna 118 miljard

DEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.

5 uur geleden