Britse staatssecretaris van Sport draagt wel OneLove-band op WK
DOHA (ANP) - De Britse staatssecretaris van Sport, Stuart Andrew, draagt dinsdagavond bij de wedstrijd op het WK voetbal tussen Engeland en Wales in Qatar de zogenoemde OneLove-band. De politicus, die openlijk uitkomt voor zijn homoseksualiteit, protesteert daarmee tegen de beslissing van de FIFA, die de aanvoerders van deelnemende landen niet toestaat deze band te dragen. Andrew had graag gezien dat de Engelse aanvoerder Harry Kane en die van Wales, Gareth Bale, de band wél hadden gedragen.
De Nederlandse sportminister Conny Helder droeg dinsdag op de tribune bij de groepswedstrijd tussen Nederland en gastland Qatar een OneLove-speldje in plaats van een OneLove-band, omdat ze dat het beste bij haar vindt passen.
De OneLove-campagne staat voor gelijkheid en verbinding en is tegen alle vormen van discriminatie.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
11 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
12 uur geleden