Britse staatssecretaris stapt op na coronaboete voor Johnson
LONDEN (ANP) - De Britse staatssecretaris van Justitie David Wolfson heeft ontslag genomen vanwege de coronaovertredingen door overheidspersoneel. Het is de meest verregaande reactie in de Britse politiek nadat premier Boris Johnson dinsdag een coronaboete kreeg.
In totaal zijn meer dan vijftig boetes aan overheidspersoneel uitgeschreven voor borrels en feestjes tijdens lockdowns. Naast de premier zijn ook minister Rishi Sunak van Financien en de echtgenote van Johnson beboet. De premier bood dinsdag opnieuw zijn excuses aan, maar verdedigde ook weer zijn gedrag.
Wolfson schrijft in zijn ontslagbrief aan Johnson de "herhaaldelijke overtredingen" en "schendingen van het strafrecht" te betreuren. Hij laat weten dat het niet alleen gaat om wat er is gebeurd, maar ook om de officiële reactie op het schandaal, dat bekendstaat als partygate. "Aangezien we over deze zaken van mening verschillen, moet ik u vragen mijn ontslag te aanvaarden."
Johnson lag begin dit jaar zwaar onder vuur voor partygate, maar te weinig partijleden keerden zich tegen hem om een vertrouwensstemming af te dwingen. Ook nu is er intern kritiek op Johnson. De Britse krant The Guardian schrijft dat sommige parlementariërs net als eerder willen dat Johnson opstapt, maar ook dat een deel is teruggekomen op die oproep vanwege de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
7 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
11 uur geleden