Britse sprinter Stewart wint vijfde etappe in Dauphiné
MÂCON (ANP) - Wielrenner Jake Stewart heeft de vijfde etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. De Britse renner van Israel - Premier Tech was na 183 kilometer tussen Saint-Priest en Mâcon de beste in de sprint voor de Fransman Axel Laurence en de Noor Søren Waerenskjold. Mathieu van der Poel eindigde als negende.
Remco Evenepoel behoudt de leiderstrui, ondanks een val in de slotkilometer. De Belg van Soudal Quick-Step heeft 4 seconden voorsprong op de Duitser Florian Lipowitz. De Franse etappekoers duurt tot en met zondag. Er volgen nog drie bergritten.
Drie renners gingen al snel in de aanval. Naast twee Franse wielrenners zat daarbij Enzo Leijnse van team Picnic PostNL. Nog twee Franse renners sloten aan. Na de vierde en laatste klim van de dag, de Côte des Quatre Vents, hadden vier vluchters nog een kleine voorsprong. Leijnse werd met 10 kilometer te gaan teruggepakt en de andere drie op 2 kilometer van de streep. In de sprint verraste Stewart topfavoriet Jonathan Milan uit Italië, die vijfde werd. Ook Van der Poel, die op een rotonde vlak voor de finish posities verloor, kwam er niet meer aan te pas.
Eerste zege
Voor Stewart is het de eerste zege in de WorldTour. Hij won eerder dit seizoen een rit in de Vierdaagse van Duinkerke. "Dit voelt heel goed", zei hij in het flashinterview. "We hadden vandaag pech met de val van Pascal Ackermann, maar het team heeft me gesteund. Ik ben blij dat ik het kon afmaken. Ik was er al dichtbij in de eerste etappe, maar vandaag is dit de verlossing."
Evenepoel zei in het flashinterview na afloop dat hij zelf de val veroorzaakte. "Ik wilde versnellen na het uitkomen van het rondpunt, maar maakte toen een kleine slipper. Mijn handen waren nat, misschien ben ik van mijn stuur geschoten." De Belgische olympisch kampioen liet weten dat de schade meeviel. "Geen ernstige blessures, alleen kleine kneuzingen."
Meer uit Sport
TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
4 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
18 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
22 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
1 dag geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
2 dagen geleden