Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse sprinter Stewart wint vijfde etappe in Dauphiné

Britse sprinter Stewart wint vijfde etappe in Dauphiné

MÂCON (ANP) - Wielrenner Jake Stewart heeft de vijfde etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. De Britse renner van Israel - Premier Tech was na 183 kilometer tussen Saint-Priest en Mâcon de beste in de sprint voor de Fransman Axel Laurence en de Noor Søren Waerenskjold. Mathieu van der Poel eindigde als negende.

Remco Evenepoel behoudt de leiderstrui, ondanks een val in de slotkilometer. De Belg van Soudal Quick-Step heeft 4 seconden voorsprong op de Duitser Florian Lipowitz. De Franse etappekoers duurt tot en met zondag. Er volgen nog drie bergritten.

Drie renners gingen al snel in de aanval. Naast twee Franse wielrenners zat daarbij Enzo Leijnse van team Picnic PostNL. Nog twee Franse renners sloten aan. Na de vierde en laatste klim van de dag, de Côte des Quatre Vents, hadden vier vluchters nog een kleine voorsprong. Leijnse werd met 10 kilometer te gaan teruggepakt en de andere drie op 2 kilometer van de streep. In de sprint verraste Stewart topfavoriet Jonathan Milan uit Italië, die vijfde werd. Ook Van der Poel, die op een rotonde vlak voor de finish posities verloor, kwam er niet meer aan te pas.

Eerste zege

Voor Stewart is het de eerste zege in de WorldTour. Hij won eerder dit seizoen een rit in de Vierdaagse van Duinkerke. "Dit voelt heel goed", zei hij in het flashinterview. "We hadden vandaag pech met de val van Pascal Ackermann, maar het team heeft me gesteund. Ik ben blij dat ik het kon afmaken. Ik was er al dichtbij in de eerste etappe, maar vandaag is dit de verlossing."

Evenepoel zei in het flashinterview na afloop dat hij zelf de val veroorzaakte. "Ik wilde versnellen na het uitkomen van het rondpunt, maar maakte toen een kleine slipper. Mijn handen waren nat, misschien ben ik van mijn stuur geschoten." De Belgische olympisch kampioen liet weten dat de schade meeviel. "Geen ernstige blessures, alleen kleine kneuzingen."

Meer uit Sport

Shelton klopt landgenoot Tiafoe en treft Zverev in finale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.

8 uur geleden
Zverev plaatst zich op US Open voor derde grandslamfinale op rij

NEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.

12 uur geleden
Dunbar wint bergrit Vuelta, rode trui Mas niet bedreigd

PEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.

20 uur geleden
Verstappen zet vijfde tijd neer bij eerste training op de Madring

MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.

23 uur geleden
Crash Formule 2-coureur voedt discussie veiligheid Madring

MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.

1 dag geleden
Boermans gaat weer beachvolleyballen met De Groot

UTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.

1 dag geleden
Sabalenka voelde zich 'wanhopig' voor bereiken US Open-finale

NEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.

1 dag geleden