Britse Royal Mail komt met speciale poststempel: haal een booster
LONDEN (ANP) - Het Britse postbedrijf Royal Mail moedigt gevaccineerde mensen aan een extra coronaprik te halen. De organisatie voorziet poststukken van een stempel met de tekst: Get Boosted Now (Haal nu je booster).
De Britse regering deed eerder deze maand al eenzelfde oproep. De autoriteiten zeggen dat volledig gevaccineerde mensen na zo'n extra boosterprik veel beter zijn beschermd tegen de omikronvariant van het coronavirus. Die grijpt in het Verenigd Koninkrijk snel om zich heen en zou nu dominant zijn in Engeland en Schotland, bericht de BBC. Daar kwam voorheen delta het vaakst voor.
De autoriteiten maakten de afgelopen tijd herhaaldelijk melding van recordaantallen nieuwe coronabesmettingen, maar ook het toedienen van boosters verliep ongekend snel. Inmiddels zou ruim de helft van de Britse volwassenen zo'n derde prik hebben gehad. 18-plussers komen drie maanden na hun tweede vaccindosis in aanmerking voor een booster.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
4 uur geleden