Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse Royal Mail komt met speciale poststempel: haal een booster

Britse Royal Mail komt met speciale poststempel: haal een booster

LONDEN (ANP) - Het Britse postbedrijf Royal Mail moedigt gevaccineerde mensen aan een extra coronaprik te halen. De organisatie voorziet poststukken van een stempel met de tekst: Get Boosted Now (Haal nu je booster).

De Britse regering deed eerder deze maand al eenzelfde oproep. De autoriteiten zeggen dat volledig gevaccineerde mensen na zo'n extra boosterprik veel beter zijn beschermd tegen de omikronvariant van het coronavirus. Die grijpt in het Verenigd Koninkrijk snel om zich heen en zou nu dominant zijn in Engeland en Schotland, bericht de BBC. Daar kwam voorheen delta het vaakst voor.

De autoriteiten maakten de afgelopen tijd herhaaldelijk melding van recordaantallen nieuwe coronabesmettingen, maar ook het toedienen van boosters verliep ongekend snel. Inmiddels zou ruim de helft van de Britse volwassenen zo'n derde prik hebben gehad. 18-plussers komen drie maanden na hun tweede vaccindosis in aanmerking voor een booster.

Meer uit Buitenland

Kallas: doel sancties tegen Israël verbetering situatie in Gaza

BRUSSEL (ANP) - Het doel van de maatregelen die de Europese Commissie tegen Israël wil nemen, is om de humanitaire situatie in Gaza te verbeteren, niet om Israël te straffen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag tijdens een persconferentie.

14 minuten geleden
Israëlische minister wil subsidie Ophir-filmprijs schrappen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische cultuurminister Miki Zohar wil de subsidie van de Israëlische Ophir-filmprijzen stopzetten, nadat een Arabischtalige film dinsdagavond de Ophir Award voor beste film had gewonnen. Dat melden verschillende Israëlische media, waaronder The Times of Israel. De winnaar van de filmprijs is doorgaans ook de Israëlische inzending voor de internationale filmprijs van de Oscars.

15 minuten geleden
Paus Leo veroordeelt gedwongen verplaatsingen in de Gazastrook

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft de "gedwongen verplaatsingen" van de Palestijnen in de Gazastrook veroordeeld. Hij sprak woensdag tijdens de wekelijkse audiëntie zijn solidariteit uit met de bevolking, die volgens hem in "onacceptabele omstandigheden" leeft.

1 uur geleden
Europese Commissie legt Israël importtarieven op

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag een pakket aan maatregelen tegen Israël gepresenteerd. De handelsvoordelen voor export naar de EU worden opgeschort, wat betekent dat er importtarieven op onder meer fruit en groenten worden geheven. Twee extremistische ministers, een aantal Israëlische kolonisten en een aantal Hamasleiders worden op de sanctielijst gezet. Hun tegoeden worden bevroren en ze mogen niet naar de EU reizen.

1 uur geleden
Israël: al meer dan 150 doelen geraakt sinds start grondoffensief

GAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische krijgsmacht zegt vanuit de lucht al meer dan 150 doelen te hebben geraakt in Gaza-Stad sinds daar maandag op dinsdagnacht het grondoffensief is begonnen. De aanvallen zijn ter ondersteuning van de grondtroepen die door de stad heen trekken.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz voorziet wezenlijke veranderingen samenleving

BERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement gezegd dat hij "wezenlijke veranderingen" in de samenleving voorziet. De beslissingen die voor ons liggen, gaan volgens de kanselier "niet om details, maar om zeer wezenlijke zaken". Merz sprak tijdens het algemene debat over zijn regeringsbegroting.

2 uur geleden
Israël opent nieuwe vluchtroute voor bewoners Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe tijdelijke vluchtroute te openen waar bewoners van Gaza-Stad gebruik van kunnen maken. De aankondiging komt een dag nadat Israël het grondoffensief in Gaza is gestart.

2 uur geleden