Britse renner Thomas hoopt op meer strijd in laatste week Giro
SABBIO CHIESE (ANP) - De Brit Geraint Thomas hoopt op meer strijd tussen de klassementsrenners in de derde en laatste week van de Giro. Al verwacht hij dat er geen grote verschillen gemaakt zullen worden.
Thomas verloor zaterdag zijn roze leiderstrui aan Bruno Armirail. Hij heeft in het klassement een achterstand van 1.08 op de Fransman. Zijn Sloveense rivaal Primoz Roglic volgt op 1.10.
"Ik denk niet dat het over minuten zal gaan als we straks de klimtijdrit rijden. Maar ik had er zelf ook wel wat meer van verwacht. Er zijn zeker mogelijkheden geweest om aan te vallen, maar ik denk dat iedereen al met de laatste week bezig was. Ik denk ook dat het peloton in de breedte sterker is geworden", zei Thomas op de rustdag.
In het verleden is het wel spannender geweest in de Giro, weet Thomas. "Dat was wel echt entertainment, maar je wilt niet te veel energie verspillen en daarmee de kans op de eindzege verspelen." In de laatste week staan nog wel drie aankomsten bergop op het programma en een lastige tijdrit. "Er zal nog wel wat gebeuren", aldus Thomas, die vooral tegenstand verwacht van Roglic.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
4 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
6 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
11 uur geleden