Britse renner Thomas hoopt op meer strijd in laatste week Giro
SABBIO CHIESE (ANP) - De Brit Geraint Thomas hoopt op meer strijd tussen de klassementsrenners in de derde en laatste week van de Giro. Al verwacht hij dat er geen grote verschillen gemaakt zullen worden.
Thomas verloor zaterdag zijn roze leiderstrui aan Bruno Armirail. Hij heeft in het klassement een achterstand van 1.08 op de Fransman. Zijn Sloveense rivaal Primoz Roglic volgt op 1.10.
"Ik denk niet dat het over minuten zal gaan als we straks de klimtijdrit rijden. Maar ik had er zelf ook wel wat meer van verwacht. Er zijn zeker mogelijkheden geweest om aan te vallen, maar ik denk dat iedereen al met de laatste week bezig was. Ik denk ook dat het peloton in de breedte sterker is geworden", zei Thomas op de rustdag.
In het verleden is het wel spannender geweest in de Giro, weet Thomas. "Dat was wel echt entertainment, maar je wilt niet te veel energie verspillen en daarmee de kans op de eindzege verspelen." In de laatste week staan nog wel drie aankomsten bergop op het programma en een lastige tijdrit. "Er zal nog wel wat gebeuren", aldus Thomas, die vooral tegenstand verwacht van Roglic.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
28 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
29 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
8 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
13 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
1 dag geleden