Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse reizigers moeten uren wachten voor veerboot naar Frankrijk

Britse reizigers moeten uren wachten voor veerboot naar Frankrijk

DOVER (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Britse vakantiegangers die naar het vasteland van Europa willen moeten rekening houden met urenlange vertragingen voordat ze de veerboot van Dover naar Calais kunnen nemen. De haven van Dover stelt dat de lange wachttijden de schuld zijn van de Franse douane. De wachttijden bedragen volgens het havenbedrijf tot wel 6 uur.

De Britse havenautoriteiten stellen dat de Franse douane veel te weinig personeel naar Dover heeft gestuurd. "Ondanks dat wij ons al enkele maanden voorbereiden op de drukke zomerperiode, zijn we enorm gefrustreerd dat de Franse grenscontrole afgelopen nacht en deze morgen te weinig personeel had." Sinds de brexit moeten Britten die met de boot naar Frankrijk willen een uitgebreidere controle ondergaan dan voorheen voor ze de veerboot op kunnen.

Dit weekeinde is het begin van de drukke zomervakantie. De meeste Britse scholen hadden deze week hun laatste week.

Vrachtauto's hebben al maanden last van lange files voordat ze met de veerboot naar het Europese vasteland kunnen. Dat heeft te maken met de controles van de lading die noodzakelijk is nu het Verenigd Koninkrijk niet meer tot de Europese Unie behoort.

Meer uit Buitenland

Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

19 minuten geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

1 uur geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

1 uur geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

3 uur geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

7 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

8 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

9 uur geleden