Britse regering zet ruim duizend militairen in tijdens stakingen
LONDEN (ANP) - De Britse regering zet rond de feestdagen zo'n 1200 militairen in om er voor te zorgen dat de eerstelijns hulpdiensten niet ontregeld worden tijdens de aangekondigde stakingen, schrijft de BBC. De militairen worden onder meer ingezet om ambulances te besturen en als grensbewakers.
Tijdens stakingen op 21 en 28 december leggen in totaal zo'n 10.000 ambulancemedewerkers in Engeland en Wales hun werk neer. Hiermee willen ze hogere lonen afdwingen. De acties gelden alleen voor meldingen van niet-levensbedreigende situaties. Desondanks heeft de nationale gezondheidsdienst NHS ziekenhuizen gewaarschuwd voor "een omvangrijke ontregeling" van de hulpverlening.
Groot-Brittannië wordt momenteel getroffen door een golf van vakbondsacties in verscheidene sectoren. De stakingen komen op het moment dat arbeiders te maken krijgen met een enorme stijging van de energieprijzen, stijgende rentetarieven en hoge kosten van voedingsmiddelen.
Grensbewakers leggen tussen 23 en 31 december acht keer hun werk neer. Naar verwachting leidt dit onder meer tot problemen voor mensen die tijdens de feestdagen willen reizen.
Vakbonden hebben kritiek geuit op de plannen van de regering. Het militair personeel zou volgens hen niet "voldoende getraind" zijn om de eerstelijnshulp draaiende te houden. Volgens de vakbonden hebben de troepen "al genoeg verantwoordelijkheden" en moeten ze niet in zo'n "vijandige" situatie worden gebracht.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
30 minuten geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.
5 uur geleden