Britse regering wil vanaf september derde prik toedienen
LONDEN (ANP/BELGA) - De Britse regering wil zijn inwoners voor de derde keer gaan inenten tegen Covid-19. Dit om de bevolking te beschermen tegen nieuwe varianten van het coronavirus. Al in september zouden 70-plussers zo'n "boostervaccin" kunnen krijgen, zei Nadhim Zahawi, de minister die belast is met vaccinatiezaken, zaterdag in de Daily Telegraph. Ook zorgpersoneel en bepaalde risicopatiënten komen als eerste aan de beurt.
Zahawi verwacht dat tegen de herfst acht verschillende coronavaccins beschikbaar zijn. Er worden binnenkort drive-through vaccinatiecentra geopend, waarbij mensen in hun auto kunnen worden gevaccineerd. Zo hoopt de minister vooral jongeren te overtuigen om zich te laten vaccineren als ze aan de beurt zijn.
De Britse regering kondigde eerder aan dat alle volwassenen tegen eind juli minstens één dosis van een coronavaccin zullen krijgen. Tot nu toe kregen ongeveer 30 miljoen mensen, meer dan de helft van de volwassenen in het Verenigd Koninkrijk een eerste dosis en ruim 3 miljoen mensen een tweede prik.
Meer uit Buitenland
JEREVAN (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft regeringen opgeroepen te stoppen met het subsidiëren van de productie van fossiele brandstoffen, wat volgens hem "gelijkstaat aan het subsidiëren van zelfmoord".
54 minuten geledenRUSSEL (ANP) - De druk op Rusland moet worden opgevoerd, zeker nu dat land zich niet aan het energiebestand met Oekraïne houdt, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag. In plaats van zich aan de afspraak te houden om elkaars energievoorzieningen niet aan te vallen, is Rusland juist aan het escaleren, zei Von der Leyen voor het begin van de tweede dag van de top van EU-regeringsleiders.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het was het Witte Huis dat opdracht heeft gegeven om het Amerikaanse satellietnetwerk dat de Oekraïense krijgsmacht gebruikt, af te knijpen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De beperkingen voor het Starshield-netwerk eerder deze week brachten Oekraïense militairen volgens Kyiv acuut in het nauw.
1 uur geledenKASTERLEE (ANP) - De Belgische politie heeft een tandarts opgepakt na meldingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Het Openbaar Ministerie meldt dat er zeven slachtoffers bekend zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis Katie Zacharia heeft toegegeven dat ze nooit is geslaagd voor het zogenoemde bar-examen dat nodig is om advocaat te worden in de Verenigde Staten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.
6 uur geledenBEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.
7 uur geleden