'Britse regering wil twee weken quarantaine voor alle reizigers'
LONDEN (ANP/RTR) - Premier Boris Johnson werkt dit weekend aan versoepeling van de lockdown, maar volgens Britse media kondigt hij zondag ook een verplichte quarantaine aan voor iedereen die het land binnenkomt. Alle mensen, ook Britten, zouden dan een adres moeten opgeven waar ze twee weken lang blijven. Volgens The Times zal dat voor zover mogelijk worden nagegaan. Personen die zich blijken te onttrekken aan de quarantaine riskeren een boete van 1000 pond (1130 euro) en deportatie.
Een vereniging van luchtvaartmaatschappijen actief in het Verenigd Koninkrijk, Airlines UK, heeft zaterdag laten weten dat de regering de luchtvaartondernemingen op de hoogte heeft gesteld van het plan de quarantaine van twee weken begin juni in te voeren. De Britse regering heeft echter geen commentaar op de berichten.
Alleen reizigers die uit Ierland komen hoeven niet in quarantaine volgens het door The Times gemelde plan. Het Noord-Ierse deel van het Verenigd Koninkrijk grenst aan de republiek Ierland en het lijkt praktisch en politiek vrijwel onmogelijk de quarantaine daar verplicht te stellen.
Tweede golf voorkomen
Premier Boris Johnson die zelf besmet is geweest met het nieuwe coronavirus zou met de quarantaine een tweede golf van het virus willen voorkomen. Hij kondigt zondagavond op de televisie naar verwachting een bescheiden versoepeling aan van de lockdown. Hij komt ook met een voorlopig tijdschema voor de afbouw van de beperkingen die zijn opgelegd om de verspreiding van het virus te voorkomen. De regering wil ook het testen van mensen of ze het virus hebben opgelopen, opvoeren naar circa 200.000 tests per dag.
Het land telde tot dusver meer dan 210.000 besmettingen. ruim 31000 patiënten zijn aan het virus bezweken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
32 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
42 minuten geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
56 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
2 uur geleden