Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Britse regering wil twee weken quarantaine voor alle reizigers'

'Britse regering wil twee weken quarantaine voor alle reizigers'

LONDEN (ANP/RTR) - Premier Boris Johnson werkt dit weekend aan versoepeling van de lockdown, maar volgens Britse media kondigt hij zondag ook een verplichte quarantaine aan voor iedereen die het land binnenkomt. Alle mensen, ook Britten, zouden dan een adres moeten opgeven waar ze twee weken lang blijven. Volgens The Times zal dat voor zover mogelijk worden nagegaan. Personen die zich blijken te onttrekken aan de quarantaine riskeren een boete van 1000 pond (1130 euro) en deportatie.

Een vereniging van luchtvaartmaatschappijen actief in het Verenigd Koninkrijk, Airlines UK, heeft zaterdag laten weten dat de regering de luchtvaartondernemingen op de hoogte heeft gesteld van het plan de quarantaine van twee weken begin juni in te voeren. De Britse regering heeft echter geen commentaar op de berichten.

Alleen reizigers die uit Ierland komen hoeven niet in quarantaine volgens het door The Times gemelde plan. Het Noord-Ierse deel van het Verenigd Koninkrijk grenst aan de republiek Ierland en het lijkt praktisch en politiek vrijwel onmogelijk de quarantaine daar verplicht te stellen.

Tweede golf voorkomen

Premier Boris Johnson die zelf besmet is geweest met het nieuwe coronavirus zou met de quarantaine een tweede golf van het virus willen voorkomen. Hij kondigt zondagavond op de televisie naar verwachting een bescheiden versoepeling aan van de lockdown. Hij komt ook met een voorlopig tijdschema voor de afbouw van de beperkingen die zijn opgelegd om de verspreiding van het virus te voorkomen. De regering wil ook het testen van mensen of ze het virus hebben opgelopen, opvoeren naar circa 200.000 tests per dag.

Het land telde tot dusver meer dan 210.000 besmettingen. ruim 31000 patiënten zijn aan het virus bezweken.

Meer uit Buitenland

Wolf die vrouw in gezicht beet weer vrijgelaten in Duitsland

HAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.

16 minuten geleden
Iran wijst Amerikaans voorstel voor wapenstilstand af

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aan Pakistan laten weten dat het een Amerikaans voorstel voor een wapenstilstand afwijst, meldt het Iraanse persbureau IRNA. Iran zou in de reactie de noodzaak van een permanent einde aan de oorlog benadrukken en met een reeks eisen komen, zoals een protocol voor een veilige doorgang door de Straat van Hormuz en het opheffen van sancties.

35 minuten geleden
Costa waarschuwt Trump over aanvallen civiele infrastructuur Iran

BRUSSEL (ANP/AFP) - De voorzitter van de EU-leiders, António Costa, benadrukt op sociale media dat het aanvallen van civiele infrastructuur tijdens een oorlog illegaal is. De waarschuwing komt nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde civiele infrastructuur in Iran te verwoesten als het land de Straat van Hormuz niet zou openen.

59 minuten geleden
Israël claimt aanval op Iraanse Zuid Pars-installaties

ASALUYEH (ANP/AFP) - Israël claimt een aanval op Zuid Pars, de voor Iran belangrijke gasindustrie nabij de zuidelijke plaats Asaluyeh. Minister van Defensie Israel Katz spreekt in een video van een "krachtige aanval" op 's lands "belangrijkste petrochemische industrie".

3 uur geleden
Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

5 uur geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

7 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

7 uur geleden