Britse regering wil geen hogere importheffingen op Chinese auto's
LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is niet van plan in navolging van Brussel de importtarieven op elektrische auto's uit China te verhogen. Dit stelt de Britse handelsminister Jonathan Reynolds.
De Europese Unie wil de invoerheffingen verhogen tot 45 procent omdat China volgens Brussel op een oneerlijke manier concurreert met Europa door staatssteun te geven aan elektrische autobouwers. Dit zou Europese automakers benadelen, omdat Chinese concurrenten hun auto's daardoor goedkoper op de Europese markt kunnen brengen. Reynolds meldt dat de Britse autoriteiten hierover geen klachten hebben ontvangen van de auto-industrie in het Verenigd Koninkrijk.
"We houden het scherp in de gaten, maar ik denk dat het belangrijk is te beseffen dat onze industrie anders is", zei de minister maandag tijdens een top van het Verenigd Koninkrijk om meer buitenlandse investeerders aan te trekken. Daarbij stelde hij dat bloeiende en open exportmarkten voor Britse producenten zijn "voornaamste zorg" zijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Azië gingen woensdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
2 uur geleden