Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse regering vernoemt pad van ruim 4300 kilometer naar Charles

Britse regering vernoemt pad van ruim 4300 kilometer naar Charles

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft besloten het langste wandelpad van Engeland, dat momenteel wordt aangelegd, te vernoemen naar koning Charles. Het King Charles III England Coast Path is ruim 4345 kilometer lang en moet eind 2024 helemaal klaar zijn. Het pad strekt dan uit van Northumberland in het noordoosten en loopt langs de oostkust en de zuidkust naar Cumbria aan de westkust van Engeland.

In een mededeling schrijft de Britse regering dat Charles vaak zijn liefde voor en bezorgdheid over de Engelse natuur heeft uitgesproken. Ook heeft hij regelmatig stilgestaan bij zijn liefde voor wandelen en de rol die wandelen speelt bij het ondersteunen van mentale en fysieke gezondheid. De Britse staatssecretaris van Milieu, Thérèse Coffey, benadrukt in een verklaring dat Charles zich altijd heeft ingezet voor de natuur en het milieu. "De koning is een toegewijd voorvechter van natuur in ons land", schrijft Coffey.

Van het wandelpad is momenteel zo'n 1300 kilometer open. Het zal op 10 mei vernoemd worden naar de koning. Op die dag worden ook twee nieuwe secties van de wandelroute geopend, in Filey (North Yorkshire) en Crosby Beach (Liverpool).

Britse media meldden eerder dat Charles een aanbod van het Londense vliegveld Heathrow heeft afgewezen om een terminal naar hem te vernoemen. De Britse koning was daar naar verluidt uit "milieuoverwegingen" niet enthousiast over.

Meer uit Buitenland

Ierland doet niet mee aan het Eurovisie Songfestival

DUBLIN (ANP) - De Ierse omroep RTÉ heeft bekendgemaakt dat Ierland niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival van 2027. De omroep zal het muziekevenement ook niet uitzenden. Ierland was dit jaar al een van de vijf landen die het songfestival oversloegen vanwege de deelname van Israël.

3 minuten geleden
Oppositie wint Zweedse verkiezingen, premier Kristersson stapt op

STOCKHOLM (ANP) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de parlementaire verkiezingen gewonnen. Dat meldt de kiescommissie van het Noord-Europese land na telling van alle kiesdistricten. In reactie op die verkiezingswinst kondigde premier Ulf Kristersson van de liberaal-conservatieve Gematigde Uniepartij op X zijn vertrek aan.

18 minuten geleden
EP: EU-buitengrens moet beter beschermd, sluit hekken niet uit

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept de Europese Commissie en de EU-lidstaten op de Europese buitengrenzen beter te beschermen, door onder meer extra geld vrij te maken voor infrastructuur aan de buitengrenzen. Daarbij kan aan hekken worden gedacht. Daarnaast moet de EU-grensbewakingsdienst Frontex meer capaciteit krijgen, stelt het parlement in een verklaring die donderdag met 339 stemmen voor en 225 tegen is aangenomen.

25 minuten geleden
Rusland: nieuwe sancties VS maken vredesdeal Oekraïne lastiger

MOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.

1 uur geleden
Canadese premier verwelkomt idee van geassocieerd lidmaatschap EU

STRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.

1 uur geleden
Palestijnse Autoriteit: weigering VS-visum aan Abbas ongegrond

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.

2 uur geleden
VN-missie: VS mogelijk achter oorlogsmisdaden in Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.

2 uur geleden