Britse regering stemt in met 'veilige' hervatting Premier League
LONDEN (ANP) - De Britse regering is positief over een herstart van de Premier League. Minister van Sport Oliver Dowden heeft ingestemd met de plannen van de hoogste voetbaldivisies om in principe op 12 juni de voetbalwedstrijden weer te hervatten. Wel zonder publiek.
"We zijn het er allemaal over eens dat we alleen doorgaan als het veilig is, want de gezondheid en het welzijn van spelers, coaches en staf is het belangrijkst", verklaarde Dowden na een overleg met de voetbalautoriteiten.
De minister stelde ook als voorwaarden dat de voetbalfans ruime mogelijkheden moeten hebben om de wedstrijd live te kunnen zien op televisie of internet en dat de inkomsten die na de hervatting van de compeitities weer binnenkomen ten goede moeten komen aan de voetbalsport in de breedste zin.
Herstart uitwerken
Dowden heeft de voetbalautoriteiten opdracht gegeven hun plannen voor de herstart tot in detail uit te werken. "Er is bij iedereen de wil om weer te voetballen. We doen het voor de fans, de voetbalgemeenschap en de gehele natie."
De clubs uit de Premier League komen maandag weer bijeen om de plannen voor de herstart verder uit te werken. Individueel trainen is al toegestaan, maar de clubs hopen volgende week de groepstrainingen onder strikte richtlijnen op te kunnen pakken.
Hoewel de regering positief gestemd is, liet de politie donderdag nog een ander geluid horen. De agenten vrezen dat toch grote supportersgroepen gaan samenkomen bij de stadions, hoewel ze daar niet naar binnen mogen. De burgemeester van Londen, Sadiq Khan, uitte zich woensdag nog zeer kritisch. Hij wil niet dat het voetbal in de Premier League in juni wordt hervat. "Het land is nog volledig in de greep van de coronacrisis. Er sterven dagelijks nog honderden mensen aan de gevolgen van het virus."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.
19 minuten geledenCASABLANCA (ANP) - Nigeria heeft voor de negende keer de troostfinale van de Afrika Cup gewonnen. De ploeg won in Casablanca de strijd om het brons van Egypte na strafschoppen. Nadat Ademola Lookman de vierde penalty had verzilverd, was de winst zeker.
22 minuten geledenSITTARD (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest voor Kiliann Sildillia als vervanger van de licht geblesseerde Sergiño Dest in het uitduel met Fortuna Sittard. De Fransman speelde woensdag ook al vanaf de aftrap mee in het gewonnen bekerduel met FC Den Bosch (1-4), toen hij voor Mauro Júnior in de ploeg kwam. Die Braziliaan neemt in Sittard de positie van linksback weer in, Sildillia speelt aan de rechterkant.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff snel afronden. De zoon van de legendarische nummer 14 is inmiddels in Nederland om de laatste details over een contract tot medio 2028 af te ronden.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft punten verloren in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De club uit Amsterdam verspeelde na rust een voorsprong van 2-0.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook in de competitiewedstrijd op eigen veld tegen nummer 19 Burnley geen zege geboekt: 1-1. Het is al het vierde gelijkspel op rij voor de ploeg van trainer Arne Slot, die dit kalenderjaar nog niet won in de Premier League. Ondanks het nieuwe puntenverlies neemt Liverpool de vierde plek op de ranglijst weer over van Manchester United, dat eerder op zaterdag van Manchester City won.
2 uur geleden