Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse regering stemt in met 'veilige' hervatting Premier League

Britse regering stemt in met 'veilige' hervatting Premier League

LONDEN (ANP) - De Britse regering is positief over een herstart van de Premier League. Minister van Sport Oliver Dowden heeft ingestemd met de plannen van de hoogste voetbaldivisies om in principe op 12 juni de voetbalwedstrijden weer te hervatten. Wel zonder publiek.

"We zijn het er allemaal over eens dat we alleen doorgaan als het veilig is, want de gezondheid en het welzijn van spelers, coaches en staf is het belangrijkst", verklaarde Dowden na een overleg met de voetbalautoriteiten.

De minister stelde ook als voorwaarden dat de voetbalfans ruime mogelijkheden moeten hebben om de wedstrijd live te kunnen zien op televisie of internet en dat de inkomsten die na de hervatting van de compeitities weer binnenkomen ten goede moeten komen aan de voetbalsport in de breedste zin.

Herstart uitwerken

Dowden heeft de voetbalautoriteiten opdracht gegeven hun plannen voor de herstart tot in detail uit te werken. "Er is bij iedereen de wil om weer te voetballen. We doen het voor de fans, de voetbalgemeenschap en de gehele natie."

De clubs uit de Premier League komen maandag weer bijeen om de plannen voor de herstart verder uit te werken. Individueel trainen is al toegestaan, maar de clubs hopen volgende week de groepstrainingen onder strikte richtlijnen op te kunnen pakken.

Hoewel de regering positief gestemd is, liet de politie donderdag nog een ander geluid horen. De agenten vrezen dat toch grote supportersgroepen gaan samenkomen bij de stadions, hoewel ze daar niet naar binnen mogen. De burgemeester van Londen, Sadiq Khan, uitte zich woensdag nog zeer kritisch. Hij wil niet dat het voetbal in de Premier League in juni wordt hervat. "Het land is nog volledig in de greep van de coronacrisis. Er sterven dagelijks nog honderden mensen aan de gevolgen van het virus."

Meer uit Voetbal

Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriƫn Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

1 uur geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

2 uur geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

4 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

6 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

7 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

14 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

1 dag geleden