'Britse regering overweegt belastingverhoging techbedrijven'
LONDEN (ANP) - De Britse regering overweegt belastingverhogingen voor technologiebedrijven en webwinkels zoals Amazon die floreren tijdens de coronapandemie, meldt The Sunday Times. Op basis van gelekte mails schrijft de krant dat ambtenaren van het ministerie van Financiën techbedrijven en retailers hebben opgeroepen een "online verkoopbelasting" te bespreken. Ook zouden ambtenaren op Downing Street een "buitensporige winstbelasting" in de maak hebben voor bedrijven wier winsten enorm zijn gestegen door de Covid-19-crisis.
Voor de komende begroting, die op 3 maart aan bod komt, worden geen belastingverhogingen verwacht. Maar later dit jaar wel als onderdeel van een plan om de schulden die het Verenigd Koninkrijk heeft terug te dringen, zeggen hoge regeringsbronnen tegen de Britse krant. Het begrotingstekort loopt dit jaar op tot 400 miljard pond (456 miljard euro) en minister van Financiën Rishi Sunak staat onder druk het tekort aan te pakken en tegelijkertijd het economisch herstel niet te dwarsbomen.
Bedrijven die waarschijnlijk worden getroffen door een eenmalige Covid-belasting zijn onder meer online retailers zoals Amazon en Asos, voedselbezorgingsbedrijven zoals Ocado Group, Just Eat Takeaway en Deliveroo, pakketbedrijven en de grote supermarkten, aldus The Sunday Times.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om te zeggen of de droogte daadwerkelijk tot schaarste in de supermarkt zal leiden. Dat zegt Land- en tuinbouworganisatie LTO. De situatie wordt met elke droge en warme dag wel zorgelijker voor boeren, aldus LTO.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De herziening van het emissiehandelssysteem van de EU is onder meer nodig vanwege oneerlijke concurrentie vanuit de rest van de wereld, aldus Eurocommissaris Wopke Hoekstra. In het voorstel krijgt de industrie langer de tijd om haar uitstoot terug te dringen. Maar er staat ook in dat de helft van het geld dat wordt opgehaald via het emissiehandelssysteem moet worden geïnvesteerd om de industrie te verduurzamen.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Commissie zet met de herziening van het emissiehandelssysteem (ETS) "de handrem op de verduurzaming van de industrie", stelt Natuur & Milieu. Volgens de milieuorganisatie worden bedrijven die vooroplopen met verduurzaming erdoor benadeeld en profiteren juist de bedrijven die "de omslag jarenlang hebben uitgesteld".
54 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Het aantal leveringen in de luchtvaart-, ruimte- en defensie-industrie blijft achter bij de bestellingen en die kloof wordt steeds groter. Het grootste obstakel voor de productie zijn beperkingen in de toeleveringsketen, stelt adviesbureau Bain & Company na onderzoek.
58 minuten geledenALMELO (ANP) - De Hoge Raad hoeft zich niet te buigen over de asbeststrafzaak tegen bouwmaterialenbedrijf Eternit. De Overijsselse onderneming had daarom gevraagd omdat er sprake zou zijn van verjaring, maar in dat verzoek ging de rechter in Almelo niet mee. Daardoor behandelt die rechter de zaak zelf verder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het mediabedrijf van Donald Trump wil dat handelaren en beleggers gaan betalen voor realtime toegang tot berichten op Truth Social van de populairste accounts op het platform, waaronder dat van de president zelf. Trump Media hoopt op die manier een aantrekkelijke nieuwe inkomstenbron aan te boren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes zijn deze week stevig opgelopen door de geopolitieke onrust rond Iran en Oekraïne, meldt De Hypotheekshop. Volgens de hypotheekadviesketen verhoogden bijna alle geldverstrekkers in Nederland afgelopen dagen hun rentetarieven. Tien partijen deden dit zelfs twee keer.
2 uur geleden