Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse regering onthult nieuw handelsbeleid voor Noord-Ierland

Britse regering onthult nieuw handelsbeleid voor Noord-Ierland

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft details vrijgegeven over de deal die een einde moet maken aan een slepende politieke crisis in Noord-Ierland. De uitvoer van goederen van Groot-Brittannië naar het overzeese Noord-Ierland moet straks gepaard gaan met minder controles en papierwerk, bericht omroep BBC.

In Noord-Ierland heerst al twee jaar politieke chaos. De unionistische partij DUP weigert deel te nemen aan een regioregering uit onvrede over handelsmaatregelen die na de brexit zijn genomen. Die waren bedoeld om nieuwe controles te voorkomen aan de grens tussen Noord-Ierland en EU-lidstaat Ierland. Goederen werden daarom al gecontroleerd als ze van Groot-Brittannië naar Noord-Ierland werden gebracht.

Noord-Ierland kreeg daarmee feitelijk een aparte status binnen het Verenigd Koninkrijk, tot onvrede van de pro-Britse unionisten. De DUP eiste aanpassingen aan dat beleid als voorwaarde om weer mee te doen aan een regionale regering. Die kan niet worden gevormd zonder steun van die partij, die maandag al instemde met de deal.

De versoepeling van het handelsbeleid heeft betrekking op Britse goederen die in Noord-Ierland blijven, schrijft de BBC. Volgens de omroep komt de Britse regering ook met nieuwe wetgeving waarin wordt gegarandeerd dat Noord-Ierse goederen onder alle omstandigheden verkocht kunnen worden in Groot-Brittannië.

Meer uit Buitenland

Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

55 minuten geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

56 minuten geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

1 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

1 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

2 uur geleden
Kallas spreekt Hongaarse minister aan op lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.

2 uur geleden
VS: getroffen landen moeten helpen tegen tol op Straat van Hormuz

VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.

4 uur geleden