Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse regering onthult nieuw handelsbeleid voor Noord-Ierland

Britse regering onthult nieuw handelsbeleid voor Noord-Ierland

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft details vrijgegeven over de deal die een einde moet maken aan een slepende politieke crisis in Noord-Ierland. De uitvoer van goederen van Groot-Brittannië naar het overzeese Noord-Ierland moet straks gepaard gaan met minder controles en papierwerk, bericht omroep BBC.

In Noord-Ierland heerst al twee jaar politieke chaos. De unionistische partij DUP weigert deel te nemen aan een regioregering uit onvrede over handelsmaatregelen die na de brexit zijn genomen. Die waren bedoeld om nieuwe controles te voorkomen aan de grens tussen Noord-Ierland en EU-lidstaat Ierland. Goederen werden daarom al gecontroleerd als ze van Groot-Brittannië naar Noord-Ierland werden gebracht.

Noord-Ierland kreeg daarmee feitelijk een aparte status binnen het Verenigd Koninkrijk, tot onvrede van de pro-Britse unionisten. De DUP eiste aanpassingen aan dat beleid als voorwaarde om weer mee te doen aan een regionale regering. Die kan niet worden gevormd zonder steun van die partij, die maandag al instemde met de deal.

De versoepeling van het handelsbeleid heeft betrekking op Britse goederen die in Noord-Ierland blijven, schrijft de BBC. Volgens de omroep komt de Britse regering ook met nieuwe wetgeving waarin wordt gegarandeerd dat Noord-Ierse goederen onder alle omstandigheden verkocht kunnen worden in Groot-Brittannië.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

11 minuten geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

14 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

15 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

15 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

17 uur geleden