Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse regering onthult nieuw handelsbeleid voor Noord-Ierland

Britse regering onthult nieuw handelsbeleid voor Noord-Ierland

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft details vrijgegeven over de deal die een einde moet maken aan een slepende politieke crisis in Noord-Ierland. De uitvoer van goederen van Groot-Brittannië naar het overzeese Noord-Ierland moet straks gepaard gaan met minder controles en papierwerk, bericht omroep BBC.

In Noord-Ierland heerst al twee jaar politieke chaos. De unionistische partij DUP weigert deel te nemen aan een regioregering uit onvrede over handelsmaatregelen die na de brexit zijn genomen. Die waren bedoeld om nieuwe controles te voorkomen aan de grens tussen Noord-Ierland en EU-lidstaat Ierland. Goederen werden daarom al gecontroleerd als ze van Groot-Brittannië naar Noord-Ierland werden gebracht.

Noord-Ierland kreeg daarmee feitelijk een aparte status binnen het Verenigd Koninkrijk, tot onvrede van de pro-Britse unionisten. De DUP eiste aanpassingen aan dat beleid als voorwaarde om weer mee te doen aan een regionale regering. Die kan niet worden gevormd zonder steun van die partij, die maandag al instemde met de deal.

De versoepeling van het handelsbeleid heeft betrekking op Britse goederen die in Noord-Ierland blijven, schrijft de BBC. Volgens de omroep komt de Britse regering ook met nieuwe wetgeving waarin wordt gegarandeerd dat Noord-Ierse goederen onder alle omstandigheden verkocht kunnen worden in Groot-Brittannië.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Poetin bereid met Macron te praten bij wederzijdse wil

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.

28 minuten geleden
WSJ: ontplofte raket SpaceX bracht vliegtuigen in gevaar

WASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.

41 minuten geleden
Israël keurt 19 nederzettingen goed op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.

1 uur geleden
Taiwanese politie sluit terrorisme uit na steekpartij in Taipei

TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.

2 uur geleden
Rusland: geen sprake van eventueel driehoeksoverleg met Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.

2 uur geleden
Nog tienduizenden mensen zonder stroom door storing San Francisco

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.

2 uur geleden
Minuut stilte voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.

3 uur geleden