Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse regering onthult nieuw handelsbeleid voor Noord-Ierland

Britse regering onthult nieuw handelsbeleid voor Noord-Ierland

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft details vrijgegeven over de deal die een einde moet maken aan een slepende politieke crisis in Noord-Ierland. De uitvoer van goederen van Groot-Brittannië naar het overzeese Noord-Ierland moet straks gepaard gaan met minder controles en papierwerk, bericht omroep BBC.

In Noord-Ierland heerst al twee jaar politieke chaos. De unionistische partij DUP weigert deel te nemen aan een regioregering uit onvrede over handelsmaatregelen die na de brexit zijn genomen. Die waren bedoeld om nieuwe controles te voorkomen aan de grens tussen Noord-Ierland en EU-lidstaat Ierland. Goederen werden daarom al gecontroleerd als ze van Groot-Brittannië naar Noord-Ierland werden gebracht.

Noord-Ierland kreeg daarmee feitelijk een aparte status binnen het Verenigd Koninkrijk, tot onvrede van de pro-Britse unionisten. De DUP eiste aanpassingen aan dat beleid als voorwaarde om weer mee te doen aan een regionale regering. Die kan niet worden gevormd zonder steun van die partij, die maandag al instemde met de deal.

De versoepeling van het handelsbeleid heeft betrekking op Britse goederen die in Noord-Ierland blijven, schrijft de BBC. Volgens de omroep komt de Britse regering ook met nieuwe wetgeving waarin wordt gegarandeerd dat Noord-Ierse goederen onder alle omstandigheden verkocht kunnen worden in Groot-Brittannië.

Meer uit Buitenland

Letse premier stapt op na crisis rond Oekraïense drones

RIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.

31 minuten geleden
Dodental Kyiv loopt op na massale Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.

1 uur geleden
Witte Huis na ontmoeting Trump en Xi: goed overleg

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.

1 uur geleden
Voorzitter Filipijnse senaat: door ICC gezochte senator is weg

MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.

2 uur geleden
Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

4 uur geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

5 uur geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

7 uur geleden