Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse regering neemt de financiën van bankroet Birmingham over

Britse regering neemt de financiën van bankroet Birmingham over

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat de financiën van de stad Birmingham overnemen. Het landsbestuur zegt geen keuze te hebben nadat de tweede stad van het land twee weken geleden de facto failliet werd verklaard. Minister Michael Gove gaat twee speciale commissarissen aanwijzen, maakte hij bekend.

Het stadsbestuur van Birmingham concludeerde eerder deze maand dat het niet meer lukte om aan de financiële verplichtingen te voldoen. Dat komt doordat de stad veel geld moest terugbetalen nadat eerder wetgeving was overtreden op het gebied van gelijke betaling van mannen en vrouwen. Er trad wetgeving in werking ('Section 114') waarmee het stadsbestuur voorlopig alleen nog de meest noodzakelijke uitgaven kan doen.

Gove zegt dat de commissarissen "alle functies die te maken hebben met het financieel beheer" in de gemeente zullen overnemen. Hij is als minister verantwoordelijk voor lokaal bestuur in het land, formeel Opwaardering, Huisvesting en Gemeenschappen.

Meer uit Buitenland

Spaanse transportminister treedt niet af na dodelijk treinongeluk

MADRID (ANP) - De Spaanse transportminister Óscar Puente treedt niet af na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid woensdag, bevestigt hij in een persconferentie. Hij krijgt veel kritiek, omdat het het tweede grote dodelijke treinongeluk in een jaar tijd is. Honderden demonstranten eisten zijn aftreden.

21 minuten geleden
Brussel 'diep bedroefd' om dodelijke helikoptercrash in Bosnië

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel is "diep bedroefd" over de dodelijke crash van een Italiaanse militaire helikopter donderdagavond in Bosnië en Herzegovina, laat een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag weten. De helikopter maakte deel uit van de EU-missie EUFOR, die sinds 2004 toezicht houdt op vrede in Bosnië en Herzegovina.

26 minuten geleden
Opnieuw avondklok in deel van Parijs om verwachte protesten

PARIJS (ANP) - Voor een deel van Parijs is opnieuw een avondklok afgekondigd in verband met de aangekondigde protesten van zaterdag. Deze geldt de rest van deze week voor Place de la République en Les Halles, centraal in de Franse hoofdstad, van 23.00 tot 06.00 uur, meldt de Franse zender BFM TV.

45 minuten geleden
Media: paus Leo heeft stembiljet aangevraagd voor midterms

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo is van plan om te stemmen in de Amerikaanse midtermverkiezingen, meldden Amerikaanse media. Hij heeft een stembiljet aangevraagd in de staat Illinois, waar hij als kiezer staat geregistreerd. Het is nog niet bekend of hij zijn stem al heeft opgestuurd.

2 uur geleden
Evacuatie van inwoners Olesjky begonnen, hulpgoederen aangekomen

OLESJKY (ANP/RTR) - De evacuatie van inwoners van de Oekraïense stad Olesjky is begonnen, zeggen Rusland en Oekraïne. Ook wordt gemeld dat een begin is gemaakt met de distributie van humanitaire hulpgoederen. De stappen maken deel uit van een humanitair bestand dat tot en met zondag geldt.

2 uur geleden
Onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta stopt ermee

MOSKOU (ANP/AFP/BELGA) - De onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta heeft aangekondigd te stoppen. De sluiting vindt onder Russische druk plaats, aldus hoofdredacteur Sergej Sokolov.

4 uur geleden
Rusland: bestand Olesjky houdt stand, doden bij ontmijning

OLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.

4 uur geleden