Britse regering neemt de financiën van bankroet Birmingham over
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat de financiën van de stad Birmingham overnemen. Het landsbestuur zegt geen keuze te hebben nadat de tweede stad van het land twee weken geleden de facto failliet werd verklaard. Minister Michael Gove gaat twee speciale commissarissen aanwijzen, maakte hij bekend.
Het stadsbestuur van Birmingham concludeerde eerder deze maand dat het niet meer lukte om aan de financiële verplichtingen te voldoen. Dat komt doordat de stad veel geld moest terugbetalen nadat eerder wetgeving was overtreden op het gebied van gelijke betaling van mannen en vrouwen. Er trad wetgeving in werking ('Section 114') waarmee het stadsbestuur voorlopig alleen nog de meest noodzakelijke uitgaven kan doen.
Gove zegt dat de commissarissen "alle functies die te maken hebben met het financieel beheer" in de gemeente zullen overnemen. Hij is als minister verantwoordelijk voor lokaal bestuur in het land, formeel Opwaardering, Huisvesting en Gemeenschappen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
49 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
2 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
2 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
5 uur geleden