Britse regering maakt het makkelijker om EU-regels te schrappen
LONDON (ANP) - De Britse regering maakt het makkelijker om Europese regels, die het land overnam toen het nog in de Europese Unie zat, te schrappen of te wijzigen. Premier Boris Johnson zal maandag de zogeheten "Brexit Freedoms Bill" (Brexit Vrijheden Wet) aankondigen, die dit mogelijk moet maken. Dat maakte zijn regering in de nacht van zondag op maandag bekend.
Om onzekerheid en verwarring na de Britse uittreding uit de EU in 2020 te voorkomen, stond de regering van Johnson destijds toe dat duizenden bestaande EU-wetten en -regels ook na de brexit automatisch in Groot-Brittannië van kracht zouden blijven. Maar op termijn wil zij daarvan af. Op basis van de bestaande procedures zou het echter enkele jaren in beslag nemen om alle EU-wetten te hervormen of in te trekken. Dat proces kan nu dus worden versneld.
"Onze nieuwe Brexit Freedoms Bill zal een einde maken aan de speciale status van de EU-wetgeving in ons rechtsstelsel", zei Johnson maandag in een verklaring.
Ook beloofde hij dat zijn regering later nog een beleidsdocument zal publiceren. Daarin zal staan hoe zij precies van plan is de voordelen van de Britse uittreding uit de EU te benutten bij het wijzigen van de regelgeving. En ook hoe dit zal bijdragen aan een vermindering van de bureaucratische rompslomp in het land.
Het is maandag precies twee jaar geleden dat Groot-Brittannië formeel uit de EU trad.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - Canada overweegt een klein aantal militairen te laten deelnemen aan militaire oefeningen op Groenland. Dat meldt de Canadese publieke omroep CTV op basis van overheidsbronnen. Een definitieve beslissing zou nog niet zijn genomen.
22 minuten geledenSHADDADI (ANP/RTR) - Terwijl het Syrische regeringsleger zijn macht in het noorden en oosten van het land verstevigt, zijn IS-militanten uit de gevangenis ontsnapt, zo meldde het leger. Het leger heeft een avondklok ingesteld in de stad Shaddadi omdat het de stad wil uitkammen om de ontsnapten te vinden. Het is niet bekend om hoeveel ontsnapten het gaat.
40 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - De Bulgaarse president Rumen Radev heeft aangekondigd op te stappen. "Vandaag spreek ik jullie voor het laatst toe als president van Bulgarije", zei het staatshoofd in een televisietoespraak. "Morgen zal ik terugtreden uit mijn ambt", aldus Radev.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer gezegd dat hij "mogelijk verkeerd is geïnformeerd" over de redenen van Europese landen om militairen naar Groenland te sturen. Dat meldt Sky News op basis van bronnen. Trump kondigde zaterdag heffingen aan tegen de acht landen die meededen aan die verkenningsmissie, maar dat leidde tot onbegrip in de Europese hoofdsteden.
55 minuten geledenKADUNA (ANP/RTR) - Bij een aanval op twee kerken in de Nigeriaanse staat Kaduna zijn zondag tientallen mensen ontvoerd. Dat meldt de politie maandag. Volgens een kerkleider gaat het om meer dan 160 mensen. Negen mensen zouden zijn ontsnapt nadat ze waren gevangengenomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Groenland en Denemarken hebben NAVO-chef Mark Rutte nog eens gevraagd om een militaire NAVO-missie op te tuigen om het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland te beschermen. De defensieminister van Denemarken en de buitenlandminister van Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, deden dat op bezoek op het NAVO-hoofdkwartier. Wat Rutte antwoordde, laten ze in het midden, melden omroep TV 2 en andere Deense media.
1 uur geledenROME (ANP) - De vooraanstaande Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse krant La Repubblica. Valentino was naamgever van het gelijknamige modemerk en stond bekend om zijn gebruik van wat bekend kwam te staan als 'Valentino rosso', de hem zo kenmerkende roodtint.
1 uur geleden