Britse regering komt donderdag met update over coronamaatregelen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering komt donderdag met een verklaring over de maatregelen tegen het coronavirus. Dan wordt naar verwachting bekendgemaakt dat de lockdown die vorige maand is afgekondigd, zal worden verlengd.
Premier Boris Johnson gaf zijn landgenoten op 23 maart opdracht thuis te blijven om verdere verspreiding van het virus te voorkomen. Hij zei toen ook dat die maatregelen na drie weken zouden worden geëvalueerd.
Britse media berichten dat de lockdown vermoedelijk tot minstens 7 mei van kracht blijft. "Jullie kunnen morgen een verklaring van ons verwachten", zei een regeringswoordvoerder woensdag.
Lockdown
De conservatieve regering ligt onder vuur omdat ze pas relatief laat een lockdown afkondigde. Andere grote Europese landen waren sneller en hebben in sommige gevallen ook al besloten de maatregelen te verlengen. De lockdown duurt in Italië tot 3 mei, in Frankrijk tot 11 mei en in Spanje tot 26 april.
De Duitse bondskanselier Angela Merkel overlegt woensdag met leiders van deelstaten over de duur van de beperkingen. Mogelijk worden ook sommige maatregelen versoepeld. Ook in België wordt woensdag een besluit verwacht over het verlengen van de lockdown.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
50 minuten geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
9 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
10 uur geleden