Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Britse regering houdt rapport Russische inmenging bewust achter'

'Britse regering houdt rapport Russische inmenging bewust achter'

LONDEN (ANP) - De weigering van de Britse regering een rapport openbaar te maken over Russische infiltratie en inmenging ten tijde van de verkiezingen is "compleet verwerpelijk", zeggen oppositieleden in het Lagerhuis volgens The Guardian. Ze zijn woedend dat het rapport van de inlichtingen- en veiligheidscommissie (ISC) al sinds 17 oktober op het bureau van premier Boris Johnson ligt en ze vermoeden kwade opzet.

"Dit niet eerder vertoonde achterbakse gedrag is compleet verwerpelijk. Het laat bij het publiek weinig twijfel dat Boris Johnson de waarheid probeert te verdoezelen over de connectie van de Conservatieven met Russische oligarchen op het vlak van fondsenwerving", aldus Alistair Carmichael van de Liberaal Democraten. Dat de premier maar geen nieuwe leden benoemt in de ISC waardoor de werkzaamheden stilliggen, is hem een doorn in het oog. "Het feit dat de premier al negen maanden op het rapport zit over Russische inmenging in onze democratie, roept serieuze vragen op over zijn beslissing om benoemingen uit te stellen."

De ISC is een van de belangrijkste parlementscommissies en houdt toezicht op zeven agentschappen en departementen die actief zijn in het Britse inlichtingenwezen. Dertig parlementariërs van alle partijen roepen op de commissie weer in te stellen. Weigering om het rapport openbaar te maken, roept volgens hen ernstige vragen op over de "transparantie en integriteit" van het democratisch proces. "Het is onverdedigbaar de publicatie van het Rusland-rapport nog langer tegen te houden. De situatie is een belediging voor de democratie."

Volgens Downing Street 10, het kantoor van Johnson, wordt er gewerkt aan het vormen van de commissie en gaat dat zo snel als de omstandigheden toestaan.

Meer uit Buitenland

Trump omschrijft doodgeschoten Alex Pretti als oproerkraaier

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.

27 minuten geleden
Oekraïne meldt beschieting door één raket en honderd drones

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.

36 minuten geleden
NYT: Trump overweegt opties voor mogelijke aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.

3 uur geleden
Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

6 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

6 uur geleden
Man deed zich voor als FBI-agent om Luigi Mangione te bevrijden

NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.

8 uur geleden
Senaatsleiders VS sluiten deal die shutdown moet voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.

9 uur geleden