Britse regering: geen lockdown in Londen
LONDEN (ANP) - De Britse regering zegt dat er geen plannen zijn om Londen af te sluiten van de buitenwereld. De woordvoerder van premier Boris Johnson beklemtoont dat mensen niet wordt verboden van of naar de hoofdstad te reizen.
Johnson waarschuwde deze week dat het coronavirus sneller om zich heen grijpt in Londen dan in andere delen van het land. In de metropool zijn meer dan negenhonderd besmettingen vastgesteld. Ook overleden er 34 patiënten met het virus, bericht de BBC.
De autoriteiten nemen steeds meer maatregelen om de verspreiding van het virus in de hoofdstad tegen te gaan. Vervoerder Transport for London sluit metrostations en zegt dat ook minder bussen gaan rijden.
Chaos
De woordvoerder van Johnson meldt dat er geen plannen zijn om het openbaar vervoer in de hoofdstad helemaal plat te leggen. Ook is het voorlopig niet de bedoeling dat het leger de orde gaat handhaven. Dat blijft volgens de zegsman een taak van de politie.
Het lukt de autoriteiten vooralsnog niet de hele bevolking gerust te stellen. Er stonden donderdagochtend weer lange rijen bij supermarkten en binnen was sprake van chaotische toestanden. Klanten gingen soms zelfs met elkaar op de vuist.
Hamsteren
De grote supermarktketens namen deze week al maatregelen om gehamster tegen te gaan. Mensen mogen bepaalde producten niet meer onbeperkt inkopen. Zo moet worden voorkomen dat schappen te snel worden leeggehaald.
Een bron binnen de sector zegt dat supermarkten rekenen op ondersteuning van de politie als de hoofdstad toch in lockdown gaat. Zo moet verder wangedrag door klanten worden tegengegaan. De bron zegt dat niet wordt gerekend op een rol voor het leger.
De strijdkrachten kunnen de hulpdiensten wel gaan ondersteunen. Britse media berichten dat tot 20.000 manschappen worden vrijgemaakt. Zij kunnen bijvoorbeeld veldhospitalen gaan opzetten. Reservisten krijgen donderdag te horen dat ze kunnen worden ingezet.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft buitenlandse diplomaten en andere bezoekers gemaand de Oekraïense hoofdstad Kyiv te mijden. Naar aanleiding van de verhevigde Oekraïense raket- en droneaanvallen op "burgers in Rusland en op de civiele infrastructuur" worden meer "systematische aanvallen op militaire doelen in Kyiv en andere Oekraïense steden" uitgevoerd, aldus Moskou.
29 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De Catalaanse regiopremier Salvador Illa heeft voor uitzonderlijk noodweer gewaarschuwd en uitgebreide voorzorgsmaatregelen aangekondigd. Hij spreekt van "een mediterrane mini-orkaan" die vooral de kust van Gerona, Barcelona en Tarragona met regen en wind zal treffen, aldus Spaanse media.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Madrid en andere Spaanse steden de straat opgegaan om betaalbare huisvesting te eisen. De protesten volgen nadat steunmaatregelen voor huurders vrijdag door het Spaanse parlement werden verworpen.
2 uur geledenIRKOETSK/SJELECHOV (ANP) - Russische autoriteiten hebben in het oosten van het land tweehonderd mensen onder medisch toezicht geplaatst als gevolg van een sterfgeval in een laboratorium door de pest. Dit meldt onder meer The Moscow Times.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een 25-jarige Brits-Iraanse man die donderdag in Londen werd opgepakt op verdenking van terroristische activiteiten is op borgtocht vrijgelaten. Eerder werden in het onderzoek naar een mogelijke terroristische dreiging tegen de luchtmachtbasis van Fairford, 100 kilometer ten westen van Londen, al vijf mannen aangehouden die ook snel op borgtocht werden vrijgelaten.
3 uur geledenMADRIGUERAS (ANP/RTR) - Door overstromingen in het zuidoosten van Spanje is een 102-jarige vrouw om het leven gekomen, melden de regionale autoriteiten. Tientallen anderen werden door hulpdiensten gered.
4 uur geledenTHESSALONIKI (ANP/RTR) - De overblijfselen van een Bulgaarse tsaar zijn in het Griekse Thessaloniki na meer dan duizend jaar overgedragen aan Bulgarije. Tsaar Samuel leidde een Bulgaars rijk van 997 tot 1014 waarbij hij oorlog voerde met het aangrenzende Byzantijnse Rijk. Samuels rijk besloeg steeds grotere delen van de Balkan, maar aan het begin van de elfde eeuw kregen de Byzantijnen de overhand en versloegen zijn leger definitief in 1014.
4 uur geleden