Britse regering: geen lockdown in Londen
LONDEN (ANP) - De Britse regering zegt dat er geen plannen zijn om Londen af te sluiten van de buitenwereld. De woordvoerder van premier Boris Johnson beklemtoont dat mensen niet wordt verboden van of naar de hoofdstad te reizen.
Johnson waarschuwde deze week dat het coronavirus sneller om zich heen grijpt in Londen dan in andere delen van het land. In de metropool zijn meer dan negenhonderd besmettingen vastgesteld. Ook overleden er 34 patiënten met het virus, bericht de BBC.
De autoriteiten nemen steeds meer maatregelen om de verspreiding van het virus in de hoofdstad tegen te gaan. Vervoerder Transport for London sluit metrostations en zegt dat ook minder bussen gaan rijden.
Chaos
De woordvoerder van Johnson meldt dat er geen plannen zijn om het openbaar vervoer in de hoofdstad helemaal plat te leggen. Ook is het voorlopig niet de bedoeling dat het leger de orde gaat handhaven. Dat blijft volgens de zegsman een taak van de politie.
Het lukt de autoriteiten vooralsnog niet de hele bevolking gerust te stellen. Er stonden donderdagochtend weer lange rijen bij supermarkten en binnen was sprake van chaotische toestanden. Klanten gingen soms zelfs met elkaar op de vuist.
Hamsteren
De grote supermarktketens namen deze week al maatregelen om gehamster tegen te gaan. Mensen mogen bepaalde producten niet meer onbeperkt inkopen. Zo moet worden voorkomen dat schappen te snel worden leeggehaald.
Een bron binnen de sector zegt dat supermarkten rekenen op ondersteuning van de politie als de hoofdstad toch in lockdown gaat. Zo moet verder wangedrag door klanten worden tegengegaan. De bron zegt dat niet wordt gerekend op een rol voor het leger.
De strijdkrachten kunnen de hulpdiensten wel gaan ondersteunen. Britse media berichten dat tot 20.000 manschappen worden vrijgemaakt. Zij kunnen bijvoorbeeld veldhospitalen gaan opzetten. Reservisten krijgen donderdag te horen dat ze kunnen worden ingezet.
Meer uit Buitenland
ARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker twee mensen omgekomen. Dat meldt Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten.
59 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt zijn om 08.00 uur de stembussen geopend voor de deelstaatverkiezingen. De verwachtingen rondom de stembusgang zijn hooggespannen, omdat de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) volgens de peilingen afstevent op een grote verkiezingsoverwinning en daarmee mogelijk voor het eerst kan regeren in een deelstaat.
1 uur geledenPATTAYA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln heeft Thailand verlaten. Een verslaggever van persbureau AFP heeft het schip tegen 06.00 uur Nederlandse tijd zien vertrekken uit de haven van Laem Chabang, nabij Pattaya.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne en de Contactgroep voor de Defensie van Oekraïne (UDCG) vergaderen volgende week dinsdag om te praten over meer militaire steun. Dat maakte de Oekraïense minister van Defensie Jevheni Chmara bekend na een telefoongesprek met zijn Duitse collega Boris Pistorius.
7 uur geledenANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.
10 uur geleden